KOSGEB 20.YIL ETKİNLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

KOSGEB 20. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde kapsamları genişletilmiş yeni destek ve hibe paketleri hakkında, 20 Temmuz 2010 Salı günü, ATSO’da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
KOSGEB 20.YIL ETKİNLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

KOSGEB 20. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde kapsamları genişletilmiş yeni destek ve hibe paketleri hakkında, KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Tuna Şahin tarafından, 20 Temmuz 2010 Salı günü, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Üyelerimize büyük avantaj sağlayacağına inandığımız bu bilgilendirme toplantısına Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Meclis Başkanı Hayrittin Çolakoğlu, KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Tuna Şahin, Sanayi ve Ticaret İl Müdürümüz Sayın Arif Dündar Gökçe, Antakya Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, konu ile ilgilenen tüm ATSO Meclis ve Komite üyeleri ile basın mensupları katıldı.


KOSGEB 20. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan ATSO Başkanı Çinçin, “Ülke ekonomisinin can damarı olarak adlandırılan küçük ve orta ölçekli işletmelerin yani KOBİ’lerimizin bölgesel kalkınmaya önemli ölçüde katkıları bulunmaktadır. Küreselleşmeyle beraber; işletmeler, ulusal ve uluslararası  rakipleriyle sürekli rekabet içinde bulundukları daha sıkı ve zorlu bir rekabet ortamı içinde gelişimlerini ve devamlılıklarını sürdürmek zorunda kalmaktadırlar. İşletmelerin başarılı olmaları için; küresel rekabet stratejilerini etkin bir şekilde kullanabilmelerinin yanı sıra, aynı zamanda sürekli bir yenilik ve gelişim içinde olmaları da gerekmektedir. Bu nedenle bugüne kadar bilgilerini bizden esirgemeyen KOSGEB yetkililerine teşekkür ediyor ve sözü Sayın Şahin’e bırakıyorum.” dedi.KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Tuna Şahin de, KOBİ’lerin rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek amacıyla genel işletme geliştirme faaliyetlerinin teşvik edilmesi konusunda çeşitli bilgiler verdi. Şahin yaptığı sunumda ayrıca, Kobi proje destek programı, Tematik proje destek programı, İşbirliği - Güçbirliği destek programı, Ar-ge, İnovasyon ve endüstriyel uygulama destek programı, Girişimcilik destek programı, Genel Destek Programı gibi konulara da geniş yer verdi.