KOSOVA’DAN HATAY’A BİR DOSTLUK KÖPRÜSÜ

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘Dostluk Köprüsü Kültür ve Sanat Projesi’kapsamında gerçekleştirilen sergi,Antakya Palladium Alışveriş Merkezi’nde açıldı.
Bizi Sayfanızda Paylaşın
KOSOVA’DAN HATAY’A BİR DOSTLUK KÖPRÜSÜ

Açılışa Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof.  Dr. Mehmet Maden, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani, çok sayıda dernek üyesi ve vatandaş katılım gösterdi.

Prizren (Kosova) ve Hatay arasında “Dostluk Köprüsü” kurularak, sanatsal ve kültürel bağları güçlendirmek, paylaşımları artırmak, tarihsel bağları canlı tutmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği üyesi olan 30 kadın, bin bir emekle hazırladıkları el sanatlarını sergiledi.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KOSOVA’NIN KÜLTÜREL DEĞERLERİ TANITILDI

Kosova’ya özgü işlemeler, oyalar, danteller, kıyafetler ve yöresel el sanatlarından oluşan sergide, geçmişten günümüze Kosova’nın kültürel değerleri tanıtıldı.İlk adımı Hatay’da oluşturulan “Dostluk Köprüsü” nün daha sonra Kosova’ya taşınacağının altını çizen yetkililer, Kosova’da Hatay el sanatlarıile kültürünü tanıtan etkinlikler düzenlenmeyiplanladıklarını belirtti.

El emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği açılışın ardından DernekBaşkanı Şabani, HBB Genel Sekreteri Maden’e Kosova’nın resmini hediye etti.

Renkli görüntülere sahne olan sergi, 11 Ekim Perşembe gününe kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

KOSOVA’DAN HATAY’A BİR DOSTLUK KÖPRÜSÜ haberi 11 Ekim 2018 14:19 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Büyükşehir Belediyesi adına Hatay Hatay Merkez muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup 425 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle