Küçük esnafın hayatını devam ettirmesi gerek

 Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Kadir Akgül, amaçlarının küçük esnafın hayatını devam ettirmesini sağlamak olduğunu belirtti.
Küçük esnafın hayatını devam ettirmesi gerek
 Çeşitli temaslarda bulunmak üzere İskenderun ilçesine gelen Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birlikleri tarafından küçük esnafa yönelik verilen krediler ile esnafın tüccar seviyesine çıkmasını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayarak, bölgelerdeki kredi ve kefalet kooperatiflerini zaman zaman ziyaret ettiklerini söyledi.
     Gittikleri yerlerde sıkıntıları yerinde dinlediklerine değinen Akgül, sorunların çözümü konusunda çeşitli çözüm yolları ürettiklerini ifade etti.

     Akgül, Türkiye genelinde 800'ün üzerinde kredi ve kefalet kooperatifi bulunduğunu bildirerek, ''Esnaf ve sanatkara doğrudan krediyi yalnızca biz veriyoruz. Bizim verdiğimiz krediler ne kadar artarsa o kadar esnafın ihtiyacı var demek oluyor. Amacımız küçük esnafın hayatını devam ettirmesini sağlamak'' dedi.
     Verdikleri kredilerin esnafı bir nebze de olsa rahatlattığına dikkati çeken Akgül, ülkedeki küçük esnafın ülkenin ekonomik dinamoları olduğunu kaydetti.