KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ ORTAK PAYDA RAPORU

Küçük Millet Meclisi Hamalı Ekrem Dönmez, her ayın ilk cumartesi günü milletvekili ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıları sonucunda milletvekili adaylarına ''10 istek'' metni hazırlayıp imzalattıklarını söyledi.
KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ ORTAK PAYDA RAPORU
   Dönmez,Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, sivil toplum örgütü temsilcilerinin belirlediği ülke ve yerel gündemine yönelik 10 isteğin milletvekilleri adaylarına sunulduğunu ve bu istek metinlerinin bazı milletvekilleri tarafından imzalandığını belirtti.
     Milletvekili adaylarına Anayasa, Kürt sorunu, siyasi partiler, seçim yasası, çevre, Hatay içi trafik, turizm, tarım uygulamaları, kadın, çocuk, engelli hakları için çözümler ve kültür-sanat konularında istekler içeren taleplerin verildiğini ifade eden Dönmez, adaylarının seçilmeleri durumunda sözünü aldıkları isteklerinin yerine getirilmesi konusuna takipçi olacaklarını kaydetti.
 
    
     Dönmez, genel seçimlere 3 gün kala daha önceden belirlenen 5 yerel 5 genel isteğin ülkenin ve yerelde kentlerin en önemli sorunlarını içerdiğini belirterek bu konuların düzenli olarak geçekleştirilen küçük millet meclisi toplantılarında işlenmeye devam edileceğini ve çözüm üretmek için sivil toplum örgütlerinin bu konulara hassasiyet göstermelerini istedi.
     Bu çalışmaların ülkenin 81 ilinden 22'sinde toplam 281 sivil toplum örgütü veya meslek kuruluşunu katılımıyla gerçekleştiğini belirten Dönmez, ortaya çıkan sonuç ve isteklerin sivil toplumun önemli bir kesiminin temel istekleri olduğunu savundu.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de küçük millet meclisinin verdiği mücadeleyi takdir ettiklerini kaydederek her zaman destek çıkacaklarını belirtti.