KÜÇÜKDALYAN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Küçükdalyan Belde Başkanı Fuat Altınel, Tarihte önemli bir yeri olan beldeyi ve bütün dünyaca bilinen beldenin tarihini ve tarihi kalıntılarını tanıtmak için geleneksel olarak her yıl kutlanmak üzere kültür ve sanat festivali düzenlemeye karar verdiklerini belirtti.
KÜÇÜKDALYAN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
Altınel, meclis üyeleriyle birlikte Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, festivalde kültür, sanat ve eğlence adına çok güzel etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti.
     Festivalde bir çok sanatçının yanı sıra önemli etkinliklerin de yer alacağını belirten Altınel, Tolga Sağ, Pınar Sağ, Emrah Mahzuni, Urfa Sıra Geceleri Ekibi, birçok yerel sanatçının yanı sıra Suriye'nin en sevilen sanatçılarından Süleyman El Sahilii ve orkestrasının da festivalde sahne alacağını kaydetti.
 

     Altınel, festivalin tarihi bir noktada yapılacak olması önemini daha da arttırdığını ifade ederek, tarihte ilk olimpiyatların beldede yapıldığını ve ilk mağara kilise olan Saint Pierre Kilisesi'nin de Küçüldalyan'da yer almasının festivalin değerinin katlandığını ifade etti.
     30-31 mayıs tarihlerinde belde binasının önünde düzenlenecek festivalde bölgeye ve yöreye özgü ürünlerin satışı ve tanıtımının yapılacağı stantların da yer alacağını belirten Altınel, bütün Hataylıları festivale davet etti.