KÜLTÜR BAKANI UYUYOR MU

Hatay Erzin’de 1 Nisan’da temeli atılacağı açıklanan Kültür Sitesi hayvanlara barınak oldu.
KÜLTÜR BAKANI UYUYOR MU
Erzin’de 1993 yılında dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Dönen tarafından, temeli atılarak inşaatına başlanan Erzin Kültür Sitesi, çeyrek asırdan beri tamamlanmayı bekliyor. Sürekli ihaleye çıkartılan ve el değiştiren Kültür Sitesi projesinde, yetkililer tarafından ödenek yetersizliği öne sürülerek, bugüne kadar üzerine bir tuğla dahi konulmadı. Bir bekçiyi emekli eden kültür sitesi inşaatının medyada konu olan haberler üzerine yapılacağı açıklanmıştı. 1 Nisan 2013 tarihinde inşaatın başlanacağı duyurulmuştu.
  
Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen inşaatta bir ilerleme görülmüyor.Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e konuyu iletmek için hazırlanan ilçe halkı, yetkililere büyük tepki gösteriyor. Kültür Sitesinin sözünün verilip inşaatının yapılmamasına isyan eden halk,  ”İhaleyi alan firma yetkilileri mi? yoksa ilçe yetkililer mi ipe un seriyor? Erzin üvey evlat olmasın. Artık hizmet görmek istiyoruz. Bizim çocuklarımızın hakkıdır tiyatroya gitmek, sinemaya gitmek. Farklı ilçelere illere sinemaya, tiyatro gösterilerine göndermek istemiyoruz. Bu inşaatın en kısa zamanda başlatılmasını bekliyoruz. Aksi halde ilçe halkı olarak toplanarak Kültür ve Turizm Bakanımız Adana Milletvekili Ömer Çelik’e konuyu ileteceğiz” ifadelerini kullandılar.
KÜLTÜR BAKANI UYUYOR MU haberi 05 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  113830 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle