KÜLTÜR VE SANAT EVİ KONUKLARINI BEKLİYOR

Antakya Medeniyetler Korosu Kültür ve Sanat  Evi’nde, sanatseverlerin birbirinden güzel konserleri keyifle izleyebilmesi, konukların en iyi şekilde ağırlanabilmesi ve koro üyelerinin çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için son hazırlıklar da bitmek üzere.

 

KÜLTÜR VE SANAT EVİ KONUKLARINI BEKLİYOR
Farklı din, farklı kültür ve mezheplere mensup insanlardan oluşan ve bu anlamda ilimizde yüzyıllardır var olan sevgi, barış ve hoşgörüyü tüm dünyaya yansıtan koromuzun kullanımına sunulmak üzere tarihi bir Antakya evinin restore edilmesiyle hazırlanan ve bu ay sonunda hizmete girmesi planlanan Kültür ve Sanat Evi’nin tefrişatına yönelik çalışmalar süratle devam ediyor.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Abdurrahman Melek Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Kültür ve Sanat Evi’nde yer alan kapalı ve açık konser salonunda, misafir odası, müdür odası ve koro üyelerinin provalarını yapacakları iki çalışma odasında kullanılacak olan masa ve sandalyelerin seçimi üzerinde fikir alış verişinde bulunuldu. 
 
Vali Lekesiz yaptığı değerlendirmede, ilimizin ve ülkemizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlayan Medeniyetler Korosu’nun önemine değindi. Lekesiz, koromuz için hazırlanan kültür ve sanat evinde kullanılacak olan mobilyaların seçiminde, hem koro üyelerinin hem de konukların rahat edebileceği tarzda olmasına öte yandan ilimizin günlük yaşam tarzına uygun, geleneksel değerleri yansıtan nitelikte olmasına özen gösterildiğini söyledi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdür Vekili Mehmet Turgutlu, Hatay Valiliği İl Strateji Bürosu’ndan Proje Koordinatörü Dr. Asuman Duru, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden İnşaat Mühendisi Atilla Özcan, Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ile özel firmadan temsilciler katıldı.