KUMLU'DA POLİS HAFTASI KUTLAMALARI

 Kumlu'da Polis Haftası çeşitli etkinlikler düzenlendi.
     Türk Polis Teşkilatının 166. kuruluş yıldönümü nedeniyle Kumlu ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
KUMLU'DA POLİS HAFTASI KUTLAMALARI
Belediye Binası önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Ali Balkıs, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet Çat, İlçe Emniyet Amiri Zafer Duymuş, daire amirleri, muhtarlar, siyasiler, sivil toplum örgütleri ve halk katıldı.
 
     Türk Milleti olarak Polis Teşkilatının 166. yıldönümünü, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Kumlu İlçe Emniyet Amiri Zafer Duymuş şöyle devam etti:
     ''Şanla, şerefle yazdığı 165 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 166. kuruluş yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. Türk Polisi çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir.''
     Anasınıfı öğrencisi Yunus Emre Berberoğlu'nun İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını, Halk Ozanı Aşık Mehmet Sakar'ın ise 'Türk Polisi' adlı şiirini okumasıyla devam eden etkinlikler, 'Polis' konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında birinci olan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.
     Bu arada Yılın Polisi olarak seçilen Ali Alancı'ya da Emniyet Amiri Zafer Duymuş tarafından plaket verildi.