Kumlu'da restore edilen halk kütüphanesi açıldı

Kumlu Kaymakamlığı tarafından restore edilen İlçe Halk Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı.
Kumlu'da restore edilen halk kütüphanesi açıldı
Kütüphanenin açılışı, Kaymakam Vekili Ahmet Solmaz ve Belediye Başkanı Ali Balkıs tarafından yapıldı. Kaymakam Solmaz, açılışta yaptığı konuşmada, ilçedeki eğitim kalitesini artırmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirterek, okumanın insan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu olduğunu söyledi.
     Solmaz, bir süre öncesine kadar kullanılmayacak durumda olan halk kütüphanesinin restorasyonunu gerçekleştirerek hizmete açtıklarını vurgulayarak, kütüphanenin, öğrencilerin boş zamanlarında ve tatilde yararlanabileceği bir eğitim yuvası haline dönüştürüldüğünü ifade etti.
     Okul sonrası ya da evde televizyon karşısında boşa geçirilen zamanın kitap okuyarak geçirilebilecek en verimli zaman olduğuna değinen Solmaz, ''Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi yetişmiş birer birey olarak ileride kaşımıza çıkacaktır'' dedi.
     Solmaz, örencilerin teknolojik anlamda da gelişimlerine katkı sağlamak için 6 adet bilgisayarın da kütüphaneye konulduğunu dile getirdi.
     Belediye Başkanı Ali Balkıs da, kütüphanenin kapasitesini ve hacmini artırmak için belediye olarak destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
     İçerisinde yaklaşık 4 bin kitap bulunan kütüphanenin 1993 yılında açıldığını anlatan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sağlam ise öğrencilerin, romandan ansiklopediye, dergiden bilimsel kitaplara varıncaya kadar kütüphanede her çeşit kitabı bulabileceğini bildirdi.
     Konuşmaların ardından Kaymakam Solmaz ve beraberindekiler kütüphanede incelemede bulundu.