Letonyalı eğitimciler İskendurun da

''Gençlerin şimdiki ve gelecekteki yaşamlarında spor aktivitelerinin rolü' Comenius Projesi kapsamında, Letonya'dan gelen eğitimciler, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek'i makamında ziyaret etti.
Letonyalı eğitimciler İskendurun da
Civelek, yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sosyal projelere her zaman destek olduklarını söyledi.
     İletişimin, teknolojinin ve ulaşımın artmasına rağmen, insanların giderek yalnızlaştığını ifade eden Civelek, ''Eskiden çocuklar bir arada oynarken, şimdi komşu çocuklar bilgisayar başında birbiriyle mesajlaşıyor. Bu tür projeler kültürlerin kaynaşması adına büyük önem taşıyor''diye konuştu.
     Proje koordinatörü Sait Sinan Yıldırım ise, Letonya ve Türkiye arasındaki proje kapsamında, öğrencilerin spor alışkanlıklarını ortaya çıkarmaya ve spora teşvik etmeye çalıştıklarını kaydetti.
     Letonya'nın Ogre kenti Belediye Başkan Yardımcısı Vita Puke de, eğitim, sağlık ve spordan sorumlu olduğunu belirterek, ''Bu tür projeler Türkiye ve Letonya arasında kültür alışverişine katkı sunuyor.Bundan dolayı çok sevinçliyim. Bu tür projeler diğer ülkelerde spor organizasyonlarının nasıl yapıldığı konusunda fikir veriyor ve yararlı oluyor'' dedi.
     Konuşmaların ardından Civelek, Vita Puke'ye anı tabağı hediye etti.