LÜTFÜ SAVAŞ ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: -''30 AĞUSTOS TÜRK İNSANININ İNANCININ ZAFERLE TAÇLANDIRDIĞI GÜNDÜR''
LÜTFÜ SAVAŞ ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 30 ağustosun Türk insanının inancının zaferle taçlandırdığı gün olduğunu belirtti.
     Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramının 88. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin direnci ve inancıyla hangi koşullarda neleri kazanabileceğinin kanıtı olarak tarihte yer aldığını kaydetti.
     Tarih sahnesinde binlerce yıl hür yaşamış ve bu tarihi süreçte hükmeden olarak varlığını sürdürmüş olan Türk Milleti'nin Birinci Dünya Savaşı sonrası imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Anlaşmalarıyla tarih sahnesinden silinmek istendiğini anımsatan Savaş, şunları kaydetti:
     ''Bu anlaşmaların amacı, tarih boyunca bağımsız yaşamış Türk Milleti'ni vatansız bırakmak ve son vatan topraklarının da sömürgecilere vermekti. Yüzbinlerce şehit, bir o kadar da gazi ile kazanılan bu zaferin o günden sonra Türk Milleti'nin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri kazanabileceğinin kanıtı olarak tarihte yer almıştır. 30 Ağustos Türk insanının inancını zaferle taçlandırdığı gündür. Bu özel günü bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Türk ordularının ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve şükranla anıyoruz.''
     Alperen Ocakları Hatay İl Başkanı Fethi Ayan ise, açıklamasında, ''Türk milleti ve ordumuz, 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir. Yeni Türk Devleti'nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin gücüne inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının da simgesidir. Milletimizin ebediyen bağımsızlığını sürdürmesi için bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum'' ifadelerine yer verdi.