Madam Seta İpekçilik Hızlı Başladı

Hatay’ın tanınmış ailelerinden Kara ailesi’nin çalışkan kızı ve İskenderun’un tanınmış diş hekimlerinden Nazar Keskin’in eşi  Sibel Kara Keskin Samandağ’da üretilen ipek ürünlerini tüketici ile buluşturacağı Madam Seta İpekçilik mağazasında faaliyetlerine başladı.
Madam Seta İpekçilik Hızlı Başladı
 Sibel Kara Keskin’in işletmeciliğini yapacağı son derece modern bir işletme olan mağazanın açılışı İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,Anadolu Partisi MYK üyesi Ayhan Kara,İskenderun eski belediye Mete Aslan,Hayırsever işadamı M.Selim Kara,CHP ve Ak Parti belediye meclis üyeleri ile geniş davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşti.Mağazayı büyük bir beğeni ile gezen konuklar birbirinden güzel ipek ürünlerinden satın almayı da ihmal etmediler. Mağazadaki ipek tabloları çok beğenen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ,bu güzel eserleri büyük bir özveri ile hazırlayan Samandağ’ın meşhur ipekçilerinden Ali Arat’a teşekkür ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gönderilecek ipek tabloların siparişini verdi. Mağazanın ilk günü görmüş olduğu ilgi ve memnuniyeti dile getiren Madam Seta İpekçilik mağazası işletmecisi Sibel Kara Keskin,Samandağ’da üretilen saf ipek ürünlerini tüketici ile buluşturarak çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
 Kara Keskin:”Samandağ ipekçiliği dendiği zaman akla en kaliteli kozalardan oluşan ipek gelmektedir. Dut ağacı dikiminden başlayan bu serüven , elimizde ürün haline gelene kadar bir çok aşamadan geçerek en az 20 kişinin sihirli eli değmektedir .Her bir ürünün ayrı bir yolculuğu vardır.Bu da ipeğin ne kadar zahmetli ve emek isteyen bir iş olduğunun kanıtıdır.ürünlerimizin tamamı ,Şerif Arat ipekçiliği işletmecisi olan Ali Arat ve ekibinin özverili çalışmaları sonucu , Madam Seta için özel olarak üretilmiştir. ipeğin dünyada fiyatının aynı olup, gramla değerlendirildiğini söylemekte de fayda var. Mağazamızda en çok ipek, Atatürk Portreleri  ilgi çekerken , ürün yelpazemizin bu kadar geniş oluşu herkesi hem şaşırttı hem de gururlandırdı. Bu nadide ürünler neden bir dünya markası olmasın? Bu girişimimizle , samandağ ipeğini Dünya’ya tanıtacağımızın startını da vermiş bulunuyoruz. Bir samandağ'lı olarak ,Samandağ ipeğini Dünyaya tanıtmak için elimden geleni yapacağıma dair söz verdim.İpek tablolar,Şal,eşarp,kravat,gömlek,peştamal,yorgan’ın yanı sıra bir çok ipek ürününü bulabileceğiniz mağazamız’a herkesi bekliyoruz.Ayrcıca açılış törenimize katılarak bizleri onurlandıran değerli konuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dedi.
 Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi