Maliye Bakanı Şimşek Hatay da

Maliye Bakanı  Mehmet Şimşek,  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO) düzenlenen bölgenin ekonomisine yönelik istişare toplantısına katıldı.
Maliye Bakanı Şimşek Hatay da

Toplantıya, Vali Lekesiz, Adalet eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu ve Orhan Karasayar, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, oda üyeleri, sanayici ve işadamları, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar da iştirak etti. 

Bakan Şimşek,komşumuz Suriye’de yaşanan iç savaşa değinerek, “Savaştan kaçan Suriyelilere insani gerekçelerle kapılarımızı açtık, başka herhangi bir yaklaşım içinde olmamız da beklenemezdi. Ama biz şunu umut ediyoruz; bir an önce oradaki savaş bitsin, orada da istikrar ortaya çıksın ve Suriyelilerin tamamı kendi ülkelerine dönsün. Zaten kendileri de bir an önce orada kargaşanın son bulmasını ve ülkelerine dönmeyi arzu ediyorlar.” dedi.

Komşumuzda yaşanan olumsuz durumun ister istemez sınır illerimize olumsuz yansımalarının olabileceğini de ifade eden Bakan Şimşek, “Eğer yanı başınızda bir sorun varsa mutlaka doğrudan ya da dolaylı olarak sizi etkileyebiliyor. Bakın bizim en büyük ticaret ortağımız Avrupa Birliği. Bundan 10 yıl önce Türkiye ihracatının yüzde 58’ini AB’ne yapıyorduk. AB’nin küresel kriz sonrasında çok ciddi yapısal problemleri vardı, bu problemler tabi bir krize dönüştü ve AB son 5-6 yıldır maalesef bundan dolayı Türkiye ekonomisini ciddi anlamda etkiledi. Örneğin Libya çok önemli bir Pazar, fakat oradaki kargaşanın ekonomimize, dış ticaret dengemize tabiki olumsuz yansımaları olmuştur. Şimdi yanı başımızda Rusya ile Ukrayna’da bir anlaşmazlık var, ister istemez size de yansır. Bizim coğrafyamız aslında çok köklü bir coğrafya ama sorunların bol olduğu, kolay olmayan bir coğrafya. Suriye meselesi de bunlardan bir tanesi. Ben inanıyorum ki bu sıkıntıları aşılacaktır.” diye konuştu.İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın konuşmasının ardından Bakan Şimşek katılımcıların sorularını cevapladı. İTSO Başkanı Yılmaz, ziyaretinden ve katkılarından dolayı Bakan Şimşek’e plaket takdim etti.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek  Akdeniz Vergi Dairesi ve Gümrük Müdürlüğü ile, Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını da ziyaret ederek muhasebecilerin haftasını kutladı ve onlarla sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.Bakan Şimşek’e taleplerini iletme fırsatı bulan Vergi Dairesi ve Gümrük Müdürlüğü ile Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın yöneticileri ve çalışanları Bakan Şimşek’e kendilerine zaman ayırarak taleplerini dinlemesinden dolayı teşekkür ettiler.

Maliye Bakanı Şimşek Hatay da haberi 10 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  39040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle