MATKAP KKTC'de TEMASLAR DA BULUNDU

KKTC'nin 29'uncu kuruluş yıl dönümü törenlerine katılmak üzere Ada'ya giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, KKTC Hataylılar Derneğini ziyaret etti.
MATKAP KKTC'de TEMASLAR DA BULUNDU
Dernek Başkanı Zaroğlu, Matkap'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “KKTC'ye sonradan gelsek de KKTC vatandaşlığı ortak paydasında bizler de artık Kıbrıs Türküyüz başka kimliğimiz yok. Ötekileştirme insan haklarına aykırı bir durumdur” dedi. 
KKTC'de düzenlenmesi gereken yegane meselenin Muhaceret Yasası'ndaki bir takım düzensizlikler ve eşitsizlikler olduğunu söyleyen Zaroğlu, “Bu yasanın acilen değiştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Zira muhaceret yasasındaki mevzuat ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olarak görülmektedir” açıklamasında bulundu.
Başbakan İrsen Küçük, KKTC’nin 29. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları için adada bulunan Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ı kabul etti.CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap da, kutlamalara katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi ve KKTC’nin kuruluş yıldönümü etkinliklerinde CHP’yi temsil etmenin kendisine onur ve kıvanç verdiğini dile getirdi.Matkap, kendisi ve tüm CHP’liler adına KKTC’nin kuruluş yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramını kutladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Matkap, parti olarak her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında olduklarına vurgu yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm CHP'lilerin selam ve saygılarını Eroğlu'na ileten Matkap, "Bugün çok anlamlı bir gün. Uzun yıllar süren büyük meşakkatlerden sonra gelinen bir aşamayı ifade ediyor." diye konuştu.