MEDENİYETLER KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

<span style="background-color:rgb(247, 247, 249); color:rgb(119, 119, 119); font-family:trebuchet ms,verdana,arial,sans-serif; font-size:13px">&nbsp;Medeniyetler Korosu, İskenderunlulara eşsiz g&uuml;zellikte konser verdi. İskenderun Belediyesi&rsquo;nin k&uuml;lt&uuml;rel etkinlikleri kapsamında verilen konserde sahne alan koro, 12 farklı dilde t&uuml;rk&uuml;, ilahi ve şarkılar seslendirerek dinleyicileri kendine hayran bıraktı.&nbsp;</span>
MEDENİYETLER KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER
 İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda gerçekleştirilen konsere; İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya, davetliler ve İskenderun halkı katıldı. Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Hatay Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, üç semavi dinden ve 6 farklı medeniyetten kişilerin bulunduğu koronun, 2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildiğini hatırlattı. Özfırat Hatay’ın tarihini ve kültürünü dünyaya aktardıklarını belirterek konsere teşrif eden herkese teşekkür etti. Konsere yoğun ilgi gösteren İskenderunlular, seslendirilen eserlerle zaman zaman duygu dolu anlar yaşarken,  şef Yılmaz Özfırat yönetimindeki muhteşem koro, Türkçe, Ermenice, Rumca, Arapça şarkı, ilahi ve türküler seslendirdi. İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, halkımıza unutulmaz bir konser yaşattıkları için Hatay Medeniyetler Korosu şefi Yılmaz Özfırat’a plaket, koro adına ise bayan sanatçıya çiçek takdim etti.  
MEDENİYETLER KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER haberi 19 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle