MEDYA “KOALİSYON” DEDİ

Haftalardır Türkiye gündeminin bir numaralı tartışma konusu olan  2015 Genel Seçimleri  7 Haziran’da gerçekleşti. Sonuçlara göre, bu seçimde de en yüksek oy oranına sahip olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 12 yıllık tek partili iktidarlığı sona eriyor. 
MEDYA “KOALİSYON” DEDİ
. Bir başka büyük değişim ise, uzun süredir barajı geçip geçemeyeceği konuşulan Halkların Demokratik Partisi’nin 4. parti olarak meclise girecek olması.Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin de meclisteki varlığıyla beraber, yeni kurulacak hükümet konusunda çok sayıda senaryo yazıldı. Parti liderlerinden arka arkaya “koalisyon” açıklamaları gelirken, “erken seçim” ihtimali de seçim sonrası en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.Hazırladığı raporlarla gündeme ışık tutan Ajans Press, 8 Haziran sabahı medyanın yeni hükumet senaryolarını nasıl gördüğünü araştırdı. Ortaya çıkan tabloya göre, gazeteler 624 haberle koalisyon ihtimallerini değerlendirdi. Partilerin birbirleriyle koalisyon kuramaması halinde Türkiye’yi bekleyecek olan “erken seçim” ise sadece 228 haberde dile getirildi.HDP, MHP’Yİ GEÇTİ..Ajans Press’in seçim sonrası derlediği bir başka rapora göre, meclise gireceği kesinleşen partilerin 8 Haziran günü yazılı basında yer alan haber adetleri şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıkardı. Raporda, partilerin haber adetlerinin  oy oranları ile genelde doğru orantılı olduğu; fakat HDP’nin, kendisinden daha yüksek bir oy oranına sahip olan MHP’yi haber adetleriyle geçtiği açıkça görülüyor.
 
Parti Haber Adedi
Adalet ve Kalkınma Partisi 2292
Cumhuriyet Halk Partisi 1606
Halkların Demokratik Partisi 1514
Milliyetçi Hareket Partisi 1411
MEDYA “KOALİSYON” DEDİ haberi 12 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1180 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle