MEHMETÇİK VAKFI TEMSİLCİSİ DEN GAZİLERE ZİYARET

 Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Emekli Albay Mesut Demiralay, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay şubesi'nde gazilerle bir araya geldi.
MEHMETÇİK VAKFI TEMSİLCİSİ DEN GAZİLERE ZİYARET
   Demiralay, yaptığı konuşmada, Mehmetçik Vakfı'nın 10 bin şehit yakını ve gazilere yardım yaptığını, bin 700 çocuğunun da eğitim masraflarını, üniversitede master dahil, üstlendiğini belirtti.
     Mehmetçik Vakfı'nın yıllık 50 milyon TL civarında yardım dağıttığını belirten Demiralay, vakfın bütün gelirlerinin hayırseverlerin bağışlarından sağladığını ifade etti.
     Demiralay, Türkiye'de birçok ilin vakfa bağış yaptığını hatırlatarak, Antakya'da hiç bağış yapan hayırsever olmadığını bunun da nedeninin yeteri kadar tanınmadıklarından kaynaklandığını kaydetti.
     İlk defa Antakya'da gazilerle bir araya geldiğini kaydeden Demiralay, bundan sonra kentte daha aktif çalışacaklarını söyledi.
 
     Demiralay Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sıkı denetlendiklerini bir kuruşun dahi kaydını yapıldığını, nereye harcandığı tek tek kayıt altına alındığını, bu yüzden çok ciddi bir vakıf olduklarının altını çizdi.
     Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay şubesi Başkanı Hakan Kokusever, Demiralay'a ziyaretlerinden dolayı bir plaket sundu.
     Demiralay bir süre gazilerle sohbet edip, sorunlarını dinledi.