MEKANIN CENNET OLSUN ABDOCAN

Bugün Demokrasi şehidimiz Abdullah Cömert'in katledilişinin 1.yıl dönümü.
Şehidimizi,Ailesi ve dostlarıyla birlikte mezarı başında saygı ve rahmetle andık.

MEKANIN CENNET OLSUN ABDOCAN
 Onları katledenler tarihin karanlık sayıfalarında çoktan yerini aldı ancak Abdulah'lar,Ali İsmail'ler ,Ahmet'ler,Berkin'ler,Mehmet'ler ve diğer şehitlerimiz Halkımızın yüreğinde ve mücadelesinde çoktan ölümsüzleştiler. Abdullah Cömert'in Annesi Hatice Cömert, Babası Edip Cömert, Ağabeyleri Zafer ve Adnan Cömert, Gezi eylemleri sırasında yaşamlarını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın Annesi Emel Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile Ahmet Atakan'ın Annesi Emsal Atakan, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, İnsan Hakları Derneği Hatay Şube Başkanı Mithat Can, sevenleri, dostları ve vatandaşlar katıldı. “Bugün, 3 Haziran 2014… Bugün, Abdullah Cömert'in katledilişinin üzerinden 4 mevsim, 365 gün geçti. 2013 Haziran'ın da; kadını, genci, erkeği, herkes, AKP'nin, hayatın bütün alanların müdahalesine 'dur' demek için, demokratik bir biçimde yollara çıktı, demokratik bir biçimde istemlerini yükseltti.
 
 
Bütün demokratik eylemlerde olduğu gibi, iktidar, otoriterleşen yapısıyla, totaliterliğe giden yapısıyla, polis devletini oluşturan yapısıyla, biber gazı, TOMA ve tazyikli sularla Türkiye'nin her yerinde bir zulüm estirdi. Bu zulmün en büyüğü, Antakya'ya düştü. Antakya, Haziran ayında; güzel gözlü, güzel gülüşlü 3 gencini yitirdi, 3 gencini toprağa verdi. Haziran eylemlerinde ilk düşenlerden birisi, Abdullah Cömert'ti. Ama Abdullah Cömert'in düşmesi yetmedi onlara. Yetmedi zalimlere! Türkiye'nin her tarafında Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik ve en son… Umudun çocuğu Berkin Elvan'ı da toprağa verdik. Ama onlar, bu dönemde toprağa verdiğimiz çocuklar, ülkemizdeki umudu da yeşerttiler.  Ve bugün diyoruz ki; biz ağlamayacağız ve geçen sene, Gezi eylemlerinde söylendiği gibi, bugün de aynı inançla, aynı kararlılıkla diyoruz ki… Bu daha başlangıç, mücadeleye devam.”Yaklaşık bir saat süren Anma'nın ardından, Abdullah Cömert'in 1. Ölüm Yıldönümü için öldürüldüğü noktada biriken kalabalık olaysız şekilde dağılırken, bazı gençler, “Bu, daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganlarıyla, Armutlu Gündüz Caddesi boyunca ellerinde pankartlarla yürüdü ve kısa süreliğine oturma eylemi gerçekleştirdi. 
MEKANIN CENNET OLSUN ABDOCAN haberi 04 Haziran 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  50735 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle