Memur-Sen İstişare Toplantısı

Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, yeni yılın, terörün ve işsizliğin sona erdiği, çalışanların mağduriyetlerinin giderildiği bir yıl olmasını dilediklerini belirtti.
Memur-Sen İstişare Toplantısı
 Urhan, Antakya Öğretmenevinde düzenlen Memur-Sen İstişare Toplantısında yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye'de 2011 yılında tarihi gelişmelerin yaşandığını ifade etti.
     Özellikle Arap Baharı rüzgarının, dünyayı etkilediği gibi Türkiye'yi de ekonomik, siyasal ve kültürel olarak ciddi şekilde etkilediğini vurgulayan Urhan, dünyanın açlıkla mücadelesine ülke ve sivil toplum örgütleri olarak en üst seviyede duyarlılık gösterdiklerini kaydetti.
     Urhan, 12 Eylüldeki referandumla memurların toplu sözleşme hakkına kavuştuğunu bildirerek, şöyle konuştu:
        
     ''70 bini milli eğitim olmak üzere 208 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi de bizim açımızdan bir başka zaferdir. Türkiye'nin giderek normalleştiğini görmekten mutluluk duymaktayız. 1960 ve 12 Eylül darbeleriyle, 28 Şubatla, balyoz planıyla, ıslak imzayla bu milletin geleceğini karartanlar, Mehmetçiği istismar ederek büyük yanlışlık yapıyorlardı. Şimdi herkes hukuk önünde eşit şekilde hesap veriyor. Yeni yılın, terörün ve işsizliğin sona erdiği, çalışanların mağduriyetlerinin giderildiği bir yıl olmasını diliyoruz.''
     Memur-Sen olarak bir anayasa raporu hazırlayıp TBMM başkanlığına sunduklarını anlatan Urhan, ''İstiyoruz ki Türkiye geri gitmesin. Anayasanın vatandaşlık tanımı 74 milyonu kucaklasın'' dedi.

     Urhan, toplu sözleşme yasasının bir an evvel çıkarılmasını temenni ederek, toplu sözleşmeyle ilgili yasanın referandumun üzerinden 15 ay geçmesine rağmen hala çıkarılmamış olmasının kabul edilebilir olmadığını öne sürdü.
     Toplantıya Memur-Sen'e bağlı tüm sendikaların il temsilcileri katıldı.