Memur-Sen’den Terör tepkisi

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(102, 102, 102); font-family:arial,times new roman,verdana; font-size:12px">Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği, son g&uuml;nlerde ard arda gelen şehit haberlerine tepki olarak K&ouml;pr&uuml; Başı&rsquo;nda yaptıkları basın a&ccedil;ıklaması ile tepkilerini g&ouml;sterdi.</span>
Memur-Sen’den Terör tepkisi
Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Hasan Urhan, son günlerin en kanlı terör olaylarının ardında gelen şehit haberleri ile terörü bir kez daha lanetlediklerini ifade etti.Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, başta Dağlıcada şehit edilen 16 askerin yanı sıra dün Iğdır’da şehit edilen 13 polis olmak üzere ülkenin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milleti derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınadıklarını kaydetti.Şehitlere4 Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve millete baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Urhan, “Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C’den gelsin; terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz.” İfadeleri ile tepki gösterdi. Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümüdür anlayışına sahip olanların, teröre karşı topyekun el ele, omuz omuza olma zamanı olduğunu belirten Urhan, “Gün, şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür. Gün, dünyada ve bölgemizde itibarı yükselen, bu yolda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve lider Türkiye’ye destek verme günüdür. Çare nedir? Çare, teröre karşı tek vücut olmaktır. Özgürlük-güvenlik dengesini gözeterek şiddetle ve terörle mücadele etmektir. Çare, terör örgütlerinin oyununa gelmeden demokratikleşme çalışmalarını sürdürmektir. Çare, sıkıyönetim ve olağanüstü hal tuzağına düşmeden terörle etkin mücadeleyi yürütmektir.” Dedi.Çarenin, etnik fitneye karşı kardeşlik hukukunu zirveye taşımak olduğunun altını çizen Urhan, “Çare, mezhep fitnesini de devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini, inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. Çare, insanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadelede buluşturmaktır. Çare, toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyütmektir. Çare, teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmektir. Çare, halk öncüleri kanaat önderlerini devreye sokmaktır. Çare, bin yıllık desende, 1400 yıllık İslam kardeşliğinde buluşmaktır. Çare, Türkiye’yi büyütmektir. Çare, siyasi, toplumsal ve ekonomik istikrarı güçlendirmektir.” İfadelerini kullandı.
Memur-Sen’den Terör tepkisi haberi 10 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1265 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle