MERHUM YAZICIOĞLU ANTAKYA DA DUALARLA ANILACAK

Hatay Alperen Ocakları 2009 yılında şüpheli bir helikopter kazası ile hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Yüksel Yancı, Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya İsmail Güneş, Kaya İstektepe'yi dualarla anacak.
MERHUM YAZICIOĞLU ANTAKYA DA DUALARLA ANILACAK
Hatay Alperen Ocakları bugün Habib-i Neccar camiinde Yatsı Namazına müteakip okunan hatimlerin duasının yapılacağını bildirdi.Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Alperen Ocakları İl Başkanı Fethi Ayan: " Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu Türk-İslam Aleminin gönlünde taht kurmuştur. Unutulmamasın ve milletin gönlünde yer etmesinin sebebinin Muhsin Yazıcıoğlu'nun her zaman ülkesinin ve milletinin birliğini, beraberliğini, geleceğini, menfaatini her şeyin üstünde tutması olduğunu belirterek: "Muhsin Başkan hayatı boyunca Allah'ın rızasını gözetti. Onun davası İlay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem diye adlandırdığı davası Allah'ın ismini yeryüzüne yaymaktı.
   
Bu uğurda şehadete yürüdü ve bugün anadoluda ve Türk-İslam coğrafyasında Muhsin Yazıcıoğlu sevgisi yayılmaktadır. Bizlere de düşen görev Şehit Liderimizi Dualarla anarak onun hayalini kurduğu, mücadele ettiği şanlı davanın mücadelecileri olmak ve onun gibi "zulüm azrail olsa hep hakkı tutacağım. mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir" demektir." dedi. Ayan açıklamasının devamında : " Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve Yüksel Yancı, Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya İsmail Güneş,Kaya istektepe'yi anacağımız bu hatm-i şerif proğramında tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Milletimizin hiçbir ferdini ayırmadan siyaset yapan Gönül dostu Muhsin Başkanımızı hep birlikte dualarla analım" ifadelerini kullandı.