METE ASLAN BASIN CAMİASIYLA BULUŞTU

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan dün Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek hedeflerini ve yapmak istediklerini basın mensuplarıyla paylaştı.
METE ASLAN BASIN CAMİASIYLA BULUŞTU
Mete Aslan 35 yıllık belediyeci olduğunu ve belediyecilikte iddialı olduğunu belirterek, “Türkiye’de Konya ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri birer rol ve örnek teşkil ediyor. Ancak üzülerek söylemek gerekirse bugün gelinen noktada belediyecilik yozlaştırıldı. Eğer belediyecilik hizmeti verecekseniz önce insanı sevmelisiniz. Belediyecilik bir akıl ve hesap işidir.” dedi.‘Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin şu an için ne kadar bütçesi olacak? Ne kadar kadrosu olacak? Geliri ne olacak? Kaç kişi istihdam edilecek belli değil, bilmiyoruz’ diyen MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, “Hatay’da toplam 72 belde var. Büyükşehire geçilmesi ile bu beldelerin borçları ne olacak? Nasıl ödenecek? Elemanları ne olacak? Belli değil. Bu bağlamda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu ve düzene girmesi iki seneyi bulur. Bunu göze alacaksınız. Çünkü nerede? Ne yapacağınıza akılcı olarak karar vermek zorundasınız” diye konuştu.
 
 Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, Antakya Gazeteciler Cemiyetine ziyarette bulundu.MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, MHP Antakya İlçe Başkanı Mehmet Ali Yıldırım ve MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Fedai Yücedal ile birlikte Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Mete Aslan,  “Antakya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. Siyasi hayatımı insanlara hizmet etmek üzerine kurdum. Yerel Yönetimlerde iddialıyım.  İskenderun da 15 yıl Belediye Başkanlığı yaptım. Belediye Başkanları döner koltuğuna değil iğneli koltuğa oturmalı” dedi.Seçimde iddialı olduğunu ve her kesimden oy alacağının altını çizen MHP Hatay Büyükşehir belediye Başkan adayı Mete Aslan, “Belediyecilik benim işim. Elbette her kesimden alacağım oylarla ben seçimi kazanacağıma inanıyorum. Kazandıktan sonra, 15 ilçe belediye başkanına ağabeylik yaparak, Hatay’a birlikte hizmet edeceğiz. Kesinlikle plansız, projesiz hiçbir şey yapılmayacak. Yapacağımız hizmetlerle Hatay halkının gönlünde taht kuracağız” dedi.