MEVLANA VE TASAVVUF KONFERANS I

Öğretim Görevlisi Ali Temiz tarafından hazırlanan“Mevlana ve Tasavvuf Konulu Konferans ve Müzik Dinletisi”dinleyicileriyle buluştu.

MEVLANA VE TASAVVUF KONFERANS I

Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşen programa,BESYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı Hanifi Kılıçaslan, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Öğretim Görevlisi Ali Temiz’in, zıtlıkların birliği esas olduğu tasavvufun;söz yolu değil, hal (iyi ahlak) yoludur, sözleriyle başladığı Mevlana ve Tasavvufu anlattığı konferansta,  tasavvufta asıl amacın “Hakikat”e ulaşmak olduğunu dile getirdi. Öğr. Gör. Temiz,tasavvuf edebini almış kişilerin, Allah’ın verdiği her türlü nimete şükredip,  nankörlük etmemeleri gerektiğini ve bu olgunluk yolunu da ancak zikir, sabır ve şükürle geçilebileceğini belirtti. Temiz, tasavvufun; zihni kötü düşüncelerden arındırmak, cömert olup başkalarına ikramda bulunmak vekarşısına hangi çeşit insan çıkarsa çıksın (iyi – kötü, güzel – çirkin, kadın – erkek, dinli – dinsiz) hepsine iyi gözle bakmak gibi evrensel ve baki değerler temeline dayandığını söyledi.  Öğr. Gör. Şükrü Bezirci’nin ney çaldığı dinletideTemiz, bağlama eşliğinde söz ve müziği kendine ait parçaları dinleyiciler için seslendirdi.Temiz’in son olarak “Âşık Âlim cana geldik/Gelmeyenler beri gelsin/Canı Hak’tan parça bildik/Bilmeyenler beri gelsin” sözleriyle seslendirdiği şarkısıyla dinleti sonaerdi. Dinleyicilerin büyük beğenisini toplayan program, toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

MEVLANA VE TASAVVUF KONFERANS I haberi 18 Aralık 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  39695 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle