MHP İl Başkanı Akdaş ATSO Başkanı Çinçin’i ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adnan Akdaş ve beraberindeki heyet, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin’i ziyaret etti.
MHP İl Başkanı Akdaş ATSO Başkanı Çinçin’i ziyaret etti
MHP Hatay İl Başkanı Adnan Akdaş, Hatay’ın önde gelen sivil toplum kuruluşu ATSO’ nun, kentte eğitimsiz kişileri meslek edindirme yoluyla istihdama kazandırma adına çok önemli projeleri hayata geçirdiğini ve Hatay’a nitelikli işgücü kazandırmada çok güzel başarılara imza attığını söyledi. 
Akdaş, ATSO’nun işveren ve iş arayanları buluşturduğunu ifade ederken, Hatay’da ATSO’nun istihdama çok katkı sağladığını söyledi. 
Akdaş, ATSO’nun ilimiz açısından yapılan tanıtım ve organizasyonlarda aktif olarak yer almasının Hatay iline gerek sosyal gerek kültürel anlamda büyük katkılar sağladığını dile getirdi. ATSO’nun sivil toplum kuruluşu olarak üyelerine çok iyi hizmetler verdiğini ve başarılarının tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olması gerektiğini vurguladı.
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin konuşmasında, kentin kültür turizmini canlandırmak için önemli yatırımların yapıldığını ve ATSO olarak tüm projelere destek verdiklerini ifade etti. 
Hatay’ın geleceğe daha güçlü yürüyebilmesi için turizminin ayağa kaldırılması, değerlerinin pazarlanması gerektiğini vurgulayan Çinçin, bu mücadelede ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da işbirliği içerisinde hareket etmeye özen gösterdiklerini belirtirken, ATSO tarafından gerçekleştirilen, yapılan ve yapılması düşünülen projelerden bahsetti.
Çinçin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hatay’ın özellikle medeniyetler beşiği bir kent olmasından ötürü çok daha iyi yerleri hak ettiğini ve bunun için çok çalıştıklarını ifade etti. Sivil toplum kuruluşları aralarındaki iletişimin iyi olmasının bu ülkeye fayda sağlayacağını, hükümet ile sivil toplum kuruluşlarının el birliğiyle üstesinden gelinemeyecek bir sorun olmadığını dile getirdi.