MHP’DEN HATAY SMMM ZİYARETİ

 MHP heyeti, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı( Hatay SMMM) ziyaret etti.

MHP’DEN HATAY SMMM ZİYARETİ
SMMM’nin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda MHP heyetini, Hatay SMMM Başkanı Abdullah Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.   Konuşmasına ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan Korkmaz: “Belediye başkanın toplumu birleştirme ve bütünleştirme gibi bir görevi vardır. Bu yüzden halkın oyları ile seçilecek başkan bu konuda duyarlılık sahibi olmalıdır. Belediyede, personel alımından, ihale ve dışarıdan hizmet alımlarda eşitlik, tarafsızlık ve yeterlilik ilkelerini göz önünde bulundurmalıdır. Ülkemizde uzun yıllardır konuşulan fakat son dönemde ayyuka çıkan yolsuzluk konusunda, halkın içinde şüphe bırakmayacak şekilde şeffaf bir belediyecilik hizmeti sunmalıdır.” diye belirtti.  Korkmaz: “Başkan adaylarımız buraya gelirken trafik sorunundan bahsettiler. Bu gibi sorunlar halka açık olarak kamuoyu ile paylaşılırsa çözülebilirler. Bu gibi konularda siyasetçilerimizden hassasiyet ve duyarlılık bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Hatay’ın büyükşehir mantığı ile yönetilmeye uygun yapıya sahip olmadığını bu yüzden Hatay’ın büyükşehir statüsü ile yönetilmesine karşı olduklarını kaydeden Yücedal: “ Antakya’nın hükümet tarafından yapılan yeni siyasi haritası, Defne ve Antakya ilçelerinin bölünme şekli, hükümetin ülke genelinde uyguladığı ayrıştırmacı politikalarına yalnızca bir örnek. Bu siyasi haritadan sonra, Defne’de sağ ideolojili partilerin, Antakya’da ise sol ideolojili partilerin kazanma ihtimali kalmamıştır.
 
 Hatay’da ve yurt genelinde böyle ayrıştırıcı politikaların karşısındayız” ifadelerini kullandı.Başkan seçildiği takdirde ilk projesini Uzun Çarşı’yı kalkındırmak olduğunu sözlerine ekleyen Yücedal: “Benim çocukluğum uzun Çarşı’nın içinde geçti. O dönemden beridir Uzun Çarşı hakkında restorasyon çalışmalarının olacağı veya olması gerektiği konuşulur. Fakat şu zamana kadar hiçbir girişim yok. İnşallah Allah bize eder. Uzun Çarşı, eski Ak – İş Fabrikası’nın yerine yapılan alışveriş merkezinden sonra piyasa daha fazla sıkıntılarla boğuşmaya başladı. Uzun Çarşı’nın tarihi yapısı korunacak yapılacak bir restorasyon çalışması ile İstanbul’daki Kapalı Çarşı modeli gibi bir model yaratılarak Uzun Çarşı’nın piyasada tutunabilme direnci arttırılacak” şeklinde konuştu Yücedal: “Antakya’nın her mahallesinde kadın, genç, yaşlı ve engellilerin temsil edileceği meclisler kurulacak. Bu meclisler her ay belediye bünyesinde toplanarak kendi sorunları masaya yatırım ortak bir karar ile bu sorunlara çözüm arayacaklar” diyerek 30 Mart seçimlerinin Antakya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Kendi öz geçmişinden bahsederek sözlerine başlayan Aslan: “34 yıllık belediyecilik tecrübem var. Bu konuda artık öğrenmem gereken bir şey kalmadı. Bilgi, beceri ve deneyimlerime güvenerek büyükşehre adaylığımı koydum. Halkımızın desteği ile de bu deyimimi Hatay’ı kalkındırmakta kullanacağım” şeklinde konuştu.Aslan: “Mali ve idari özerkliğin, halkın seçtiği yöneticilere, verilmesi konusunda İç İşleri Bakanlığı’na bir taslak gönderdim. Onlar da her iktidar heveslisinde olduğu gibi yetkilerin kendilerinde kalması için teklifimi kabul etmediler. Ülkemiz genelinde herkes haklı olarak belediyeden hizmet bekliyor fakat hiç kimse belediyenin de bağlı bulunduğu, sorumlu olduğu ve yasalarla yönetildiğini fark etmiyor” açıklamasında bulundu.Suriye’deki savaş bataklığını Türkiye’yi hükümetin düşürdüğünü savunan Aslan: “ Doğu’da silahı bırakıp Apo ile görüşmeye gidersin. Ama dünyada BM, İnsan Hakları Kuruluşları, Rusya, ABD, Çin, NATO gibi güçler varken Suriye’ye silah yardımında bulunursun. Hangi akla hizmettir bu! Suriye’de savaşa, silah olarak bugüne kadar 12 milyar dolar para yardımı yapılmış. Ülke bu haldeyken, bakan bey çıkıp Doğu’daki yatırımcıyı, Hatay’a getirip Hatay’ı yatırım cenneti yapacağım diyor. O, 12 milyar doları Hatay’ a direkt verseydiniz, ne olurdu?” diye kaydetti. Aslan: “ Eski bakan ‘Hatay’a misafirime getirmeye çekiniyorum.’ diye açıklamada bulunmuş. Sebebi de hizmetten şikayetçiymiş. 5 yıldır hizmet vermekle yükümlü olan kendisinin bir imza ile başa getirdiği eski yol arkadaşı. Bizi mi aday gösterdi sanki. Bu saatten sonra eski bakanın yapması gereken tek şey; bu utançtan dolayı halktan özür dileyerek adaylıktan çekilmesidir” ifadelerini kullandı.

 

MHP’DEN HATAY SMMM ZİYARETİ haberi 07 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  51615 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle