Mili İrade Hatay’da Tecelli Etti

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu ile birlikte CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçiminin bir değerlendirmesini yaptı. 
Mili İrade Hatay’da Tecelli Etti
 Basın toplantısında CHP Genel Başkanlarına CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl, Mehmet Ali Ediboğlu ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş ve partililer eşlik etti.1 Rey’in bile önemi var. Toplantıda konuşan CHP Genel başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin adayı Lütfü Savaş’ın, yapılan itirazlara rağmen seçimi 4 bin 660 oy farkla kazandığını ifade ederek,  Reyhanlı ilçesinde oyların tekrar sayılmaya devam ettiğini de bildirdi.Seçimlere itirazların mutlaka yapılması gerektiğini 1 oyun bile çok önemli olduğunu söyleyen Tekin; “1 reyin bile çok önemi vardır. Her yurttaşımızın kullanmış olduğu reyin çok önemli ve kendi namusu olduğunu devletinde bu yurttaşlarımızın namusunu koruma gibi bir görevi olduğunu, herkesin bilmesi gerekiyor.”“Böylesi bir seçim ortamında CHP’nin en temöel projesi kritik Hatay, bugün geçmiş dönemlere baktığımızda barışın sembolü olmuş bir ilde, bir barış sürecinin bozulması için burada her türlü rezalet yaşandı. Buna rağmen sağduyulu Hataylılar gereğini yaptı ve CHP Başkan Adayımız 4 bin 660 oy, hatta arkadaşlarımızın bir kısmının itirazlarına rağmen sayılmış olsa 10-12 bin civarına çıkacağını ifade ediyorlar. Biz Hataylıları bu davranışından dolayı kutluyoruz. Hatay’da milli irade tecelli etmiştir. Milli iradeye devlet baskısıyla değiştirmek için ciddi çaba sarf edilmiştir, nafile tabi burada da başarılı olamamıştır.”Başkan Lütfü Savaş’a hayırlı olsun diyen Gürsel Tekin; “Başkanım size de Hatay’ımıza da hayırlı ve uğurlu olsun. Sizi kutluyorum. Önümüzdeki saatlerde Hatay’a benzer Ankara’daki uygulamada dan inşallah bir sonuç bekliyoruz. YSK bu konuda çok duyarlı olmak zorunda. Ne yazık ki yurttaşlarımızın beklentilerine halen cevap verilebilmiş değildir. Oyların çöp sepetinde olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Paralarımızı sepete torbaya koydunuz da hiç olmazsa oylarımıza el atmayın. Oylar bir namustur. Namusumuzu bütün yurttaşların korumasını talep ediyorum. İktidarı da yada hükümetten maalesef bir şey bekleyecek durumda değiliz” dedi.
Mili İrade Hatay’da Tecelli Etti haberi 04 Nisan 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27475 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle