Milletvekili Akkiraz Cemevi İnşaatı yararına konser verdi

THM Sanatçısı ve CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın İskenderun Cemevi inşaatı yararına konser verdi.

Milletvekili Akkiraz Cemevi İnşaatı yararına konser verdi
Sakarya Belediye Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen konsere, Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, partisinin İl Başkanı Servet Mullaoğlu, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Milletvekilleri sanatçı Sabahat Akkiraz’ın İskenderun Cemevi’ne katkılarıyla birlikte güzel bir konser izleme şansı bulduklarını belirterek “Alevi felsefesi eline beline diline sahip olmayı, hoşgörülü olmayı, kardeşçe yaşamayı ve ilimle inancı harmanlayabilmeyi öğütleyen çok güzel bir felsefedir. İlimle amel birbirine eşittir. Amelsiz ilimin hiçbir kıymeti yoktur. Cemevi, insanı ve insana ait değerleri yücelten bu felsefenin, bu kültürün yaşayan, yaşatan, koruyan hafızasıdır. Cemevine her zaman sonuna kadar destek çıkacağız” dedi.

İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği ve İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek’e, Cemevi’ne katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.
Belediye Başkanı Dr. Yusuf H.Civelek’e teşekkür eden sanatçı Sabahat Akkiraz’a da, İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği ve İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından teşekkür plaketi verildi.
Sanatçı Sabahat Akkiraz’dan önce sahne alan yerel sanatçılar Bülent Aydın ve Semir Yalçın’ın da Arapça şarkıları seslendirerek konser öncesi etkinliğe renk kattı, izleyenleri coşturdu. İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği Başkanı Kemal Soysüren ile İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Düzgün Argun de, konserin Cemevi inşaatına destek amacıyla düzenlendiğini kaydettiler.