MİLLETVEKİLİ DUDU HATAY DA TURİZMİ DAHA DA GELİŞTİRMELİYİZ

 CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, ''Hatay'da turizmi daha da geliştirmeliyiz'' dedi.
MİLLETVEKİLİ DUDU HATAY DA TURİZMİ DAHA DA GELİŞTİRMELİYİZ
 Dudu, Hatay'ın Dörtyol İlçesine bağlı Karıncalı, Bahrazcık, Çökek, Küllü, Üçkoz köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
     Dudu, Hatay'ın deniziyle, yaylasıyla, tarihi eserleriyle, kültürel miraslarıyla, inanç turizmi ve mutfağıyla çok önemli bir noktada olduğunu belirterek, ''Ancak, bu avantajlara rağmen Hatay maalesef turizmden yeteri kadar pay alamıyor. Tertemiz havasıyla Dörtyol yaylalarının yeteri kadar tanıtımı yapılmadığından insanlar başka kentlere gidiyor. Hatay'da turizmi daha da geliştirmeliyiz. Böylece yöre ekonomimiz canlanacaktır'' dedi.
 

     Hatay'da turizmi geliştirmek için elbirliği içerisinde çalışmak gerektiğini ifade eden Dudu,''Bölgemizin tarihi ve kültürel miraslarının tanıtımıyla gerek yerli gerek yabancı turist artışı sağlanacaktır. Gelecek misafirlerimizi ağırlayacağımız tesislerin, plajların çoğalması, deniz, yayla turizmine gerekli katkıların sağlanarak gerek kentimizden gerek başka kentlerden vatandaşları bölgemize çekmek için projeler üretmeli ve bunları hayata geçirmeliyiz'' diye konuştu.