MİLLETVEKİLİ DUDU SANAYİCİLERİN SORUNLARINI DİNLİYOR

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ekinciler Demir Çelik, Assan Panel, Adana Çimento, Şampiyon Filtre ve İSDEMİR fabrikalarına ziyaretlerde bulundu.
MİLLETVEKİLİ DUDU SANAYİCİLERİN SORUNLARINI DİNLİYOR
 Dudu, bölgenin Türkiye sanayisi bakımından önemli bir noktada olduğunu belirterek, sanayiciyle sürekli olarak istişare halinde bulunacaklarını belirtti.
     Üreticiye sahip çıkmanın ülkenin gelişmesine katkı sağlamakla eşdeğer olduğunu anlatan Dudu, üretimi teşvik etmek, sorunları dinlemek ve çözüm üretme noktasında kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını bildirdi.
     İskenderun'daki sanayi kuruluşlarına rağmen bölgede işsizlik oranının yüksek olduğunu belirten Dudu, şunları kaydetti:
 

     ''Birçok firma yüksek vergi, SGK primleri ve azalan üretimden şikayetçidir. Sanayi kuruluşlarımızın rekabet güçlerini artırarak gerek ulusal, gerekse uluslararası pazarlarda başarılı olabilmeleri için topyekun ve hızlı gelişmeleri gerekmektedir. Bu gelişmeler fabrika sahasından başlar ve hızlı gelişim için etkin bir metodolojinin kullanımının yanı sıra Hükümetlerin sanayiciye destek olması gerekmektedir. Üreticinin sıkıntılarına kulak tıkamak, görmezden gelmek demek, ihraç eden değil ithal eden ülke olmaktır ve büyüyen dış ticaret açığı demektir.''