MİLLİ ATLET ESEN ANTALYA'DA HAZIRLANIYOR

 Milli Atlet Nilay Esen, 8 Mayısta Almanya'da gerçekleştirilecek ''Uluslararası Düsseldorf Maratonu''na Antalya'da hazırlandığını bildirildi.
MİLLİ ATLET ESEN ANTALYA'DA HAZIRLANIYOR
 Atletizm Milli Takım antrenörü Mecit Ölçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nilay Esen'in 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmak için tempoyu artırarak iddialı hazırlandığını söyledi.
     Esen'in, 20 Martta Mersin'in Tarsus ilçesinde gerçekleştirilecek ''Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu''na katılacağını da ifade eden Ölçer, şöyle devam etti:
     ''Nilay Esen, geçen yıl Tarsus Yarı Maratonu'nda güçlü rakiplerine rağmen 4. olmuştu. Bu yıl Tarsus Yarı Maratonu'nda ilk 3 arasına gireceğine inanıyorum.
     2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nın maraton barajı 2 saat 42 dakika, Nilay Esen, Avrasya Maratonu'nda 2 saat 44 dakikada koşmuştu. Baraj için arada sadece 2 dakika var. Esen, bunu aşacak durumda. Uluslararası Düsseldorf Maratonu'na Almanya'nın en prestijli yarışı. Ayrıca bu yarış olimpiyatlar için de kota oluşturacak.
     Antalya'da hava koşulları iyi olduğu için bir bölümü federasyonun, bir bölümü bizlerin katkısıyla çalışmalarımızı kendi olanaklarımızla orada sürdürüyoruz. Burada tesisler ve antrenman ortamı çok iyi. Bu nedenle Antalya'yı tercih ettik.''
     Ölçer, Esen'in Balkan şampiyonluğu, Üniversiteler Türkiye birinciliği, Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu birinciliği, Uluslararası Avrasya Maratonu ikinciliği ve Avrupa altıncılığı gibi önemli dereceleri bulunduğunu, ancak sponsor desteği göremediklerini sözlerine ekledi.