MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE SERTİFİKALARI VALİ LEKESİZ TARAFINDAN VERİLDİ

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz 27.08.2010 Cuma günü saat 15.00’te Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, Hibe ve Mali Destek Programlarına Proje Hazırlama sertifika törenine katıldı.

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİNE SERTİFİKALARI VALİ LEKESİZ TARAFINDAN VERİLDİ
Sertifika töreninde ayrıca Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri de hazır bulundu.

        Mustafa Kemal Akbay İlköğretim Okulu tarafından, DOĞAKA’nın Teknik Destek Programı çerçevesinde hazırlanan, “Hibe ve Mali Destek Programına Proje Hazırlama” projesi, DOĞAKA tarafından destek almaya hak kazanmış ve böylece 16–27 Ağustos 2010 tarihleri arasında iki ayrı gruptan oluşan toplam 72 öğretmene konu ile ilgili eğitim verilmiştir.

        Proje Çevirimi Yönetimi konusunda teknik destek alarak, kurumlarının değişik alanlarında hazırlayacakları projelerle, AB’ye üyelik sürecinde Topluluk Programları çerçevesinde sunulan hibelerden faydalanabilmek amacıyla verilen eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazanan öğretmenler, kendilerine verilen eğitimin çok faydalı olduğunu belirterek, proje hazırlama konusunda var olan önyargılarını aştıklarını ifade ettiler.

        Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin almış oldukları eğitim hakkındaki görüş ve düşüncelerini belirtmelerinin ardından değerlendirmede bulunan Vali Lekesiz;

        “İnsanoğlu sorunlarıyla yüzleşme cesaretini göstermedikçe sorunlarını çözemez. Alınan bu eğitim sonucunda korkularınızla, önyargılarınızla yüzleşmişsiniz ve taze bilgilerle beslendikçe korkularınızı aşmış ve kendinize güven duymaya başlamışsınız.

        Bundan böyle etrafınıza baktıkça birçok proje hazırlanabilecek konuları göreceksiniz. Bu konuda yetiştikçe de daha iyi göreceksiniz. Bütün bunların sonucunda da okullarımız, eğitim camiamız, ilimiz, ülkemiz daha iyiye gidecek. Almış olduğunuz eğitim sonucunda elde ettiğiniz birikimlerinizi, ortaya çıkaracağınız projelerle sağlamlaştırmanızı temenni ediyorum. Katılımınız için çok teşekkür eder, başarılar dilerim.” dedi. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Bülbül tarafından verilen eğitim sonucunda, ikinci grup olarak sertifika almaya hak kazanan 35 öğretmene sertifikalarının Vali Lekesiz tarafından verilmesinin ardından tören sona erdi.

        Kamuoyuna saygı ile duyurulur.