MİLLİ MÜCADELE KONFERANSI

19 Aralık 1918’de Milli Mücadelede İlk Kurşun’un atılışının 97. Yıldönümü münasebetiyle Dörtyol Belediyesi tarafından tertiplenen ve Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferans yoğun ilgi gördü.19 Aralık 1918’de Milli Mücadele’de İlk Kurşun’un atılışının 97. Yıldönümü münasebetiyle Dörtyol Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi Salonunda konferans tertip edildi
MİLLİ MÜCADELE KONFERANSI
İlçemiz Dörtyol’da Milli Mücadelede İlk Kurşun’un atılışının 97. Yıldönümü münasebetiyle ilçemizde sabah saat 10.00 da İlk Kurşun Anıtı’nda başlayan anma programı akşam saat 19.00 da Dörtyol Belediyesi tarafından düzenlenen Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferans ile sonladı.
Dörtyol Belediyesi tarafından Dörtyol Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen Konferansa, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Dörtyol Belediyesi Meclis Üyeleri, Dörtyol MHP İlçe Başkanı Şerif Türker, MHP Kadın Kolları Başkanı Ulviye Öner, Dörtyol Ülkü Ocakları Başkanı Kaan Mehmet Tarhan ve çok sayıda misafir katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferans Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’nun özgeçmişinin okunması ile devam etti.Ardından sahneye çıkan Kürkçüoğlu misafirlere 2 saatlik verimli bir konuşma gerçekleştirdi. Misafirlere Milli Mücadele’de Dörtyol’u ve Milli Mücadeleyi anlatan Kürkçüoğlu; “Milli Mücadele’de İlk Kurşun’un atılışının 97. yıl dönümünde beni sizlerle buluşturan Sayın Belediye Başkanımız Yaşar TOKSOY’a misafirlerimizin huzurunda bir kere daha teşekkür ediyorum” diyerek Dörtyol’da olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.
Program sonunda Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’na Dörtyol Kaymakamı Recep Soyutürk tarafından plaket, Dörtyol İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Hakan Turan tarafından çiçek, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy tarafından İlk Kurşun Belgesi ve çini süslemesi verildi.Programdan misafirlerin memnun kalması gözlerden kaçmadı.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
MİLLİ MÜCADELE KONFERANSI haberi 23 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1520 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle