MİNİKLER YANGINA KARŞI TATBİKATLA BİLİNÇLENDİRİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Reyhanlı İtfaiye Amirliği ile Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Reyhanlı Sosyal Bilimler Yüksekokulu öğrencileri ‘Umut Bir Telefon Uzakta’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli bir organizasyona imza attılar.
MİNİKLER YANGINA KARŞI TATBİKATLA BİLİNÇLENDİRİLDİ
HBB Reyhanlı İtfaiye Amirliği, çocukları yangın konusunda bilgilendirmek ve itfaiyeyi sevdirmek amacıyla Reyhanlı Nazlım Kreş ve Aünaokulu’nda yangın tatbikatı düzenledi.Minikleri yangın anında neler yapmaları ve nasıl davranmaları konusunda bilgilendiren itfaiye personelleri, çocukların yangına sebep olabilecek eşyalardan uzak durmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.Gerçekleşen tatbikatta senaryo gereği yakılan bir kutu, itfaiye aracının müdahalesiyle miniklerin gözleri önünde uygulamalı olarak söndürüldü. Tatbikat sonrasında itfaiye aracına sırayla bindirilen çocuklar eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.Projeyi organize eden MKÜ öğrencileri, Reyhanlı İtfaiye Amiri ve yetkilileri, Metin Savaş ve Nazlım Kreş Kurucu Müdürü Azade Abay, çocuklara boyama kitabı ve kumbara dağıttıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.HBB Reyhanlı İtfaiye Müdürü Mehmet Kahraman, bu tür tatbikatlarla amaçlarının olası bir yangın ve afet durumuna karşı ekiplerin nasıl müdahale ettiğini ve başta çocuklar olmak üzere vatandaşların bu durumlara karşı neler yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak anlatmak olduğunu ifade etti. Kahraman ayrıca yapılan tüm çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.
MİNİKLER YANGINA KARŞI TATBİKATLA BİLİNÇLENDİRİLDİ haberi 06 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3905 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
Kategori
Şehir