MİSAFİR OLARAK GELDİM HEMŞEHRİNİZ OLARAK GİDİYORUM'

 Manisa Cumhuriyet Başsavcısılığına atanan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım ''Hatay'a misafir olarak geldim, hemşehriniz olarak gidiyorum'' dedi.
MİSAFİR OLARAK GELDİM HEMŞEHRİNİZ OLARAK GİDİYORUM'
   Yıldırım, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, tarih ve kültür kenti olan Hatay'ın Türkiye'de yakın zamanda layık olduğu değere kavuşacağına inandığını ifade etti.
     Bireyi en yüksek değer kabul eden bir anlayışla hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Yıldırım, bireyin mutlu olmadığı bir yerde devletin varlığından söz edilemeyeceğini söyledi.
     Yargısal ve fiziki şartlar alanında kentin çok güzel bir noktaya ulaştığını vurgulayan Yıldırım, ''Adliye binası ve yargı çok iyi bir noktada, gelen arkadaşıma iyi bir emanet bıraktığımı sanıyorum. Hatay, Türkiye'nin en iyi ceza infaz kurumlarından birine sahip oldu. Görev sürem içerisinde, kentteki tüm kurum ve kuruluşlarından çok büyük destek gördüm. Hatay'a misafir olarak geldim ve hemşehriniz olarak gidiyorum'' diye konuştu.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise adaletin gülen yüzünü Manisa'ya gönderdiklerini, Yıldırım'ın mütevazi kişiliği ve halka yakınlığıyla herkes tarafından takdir edildiğini kaydetti.
     Daha sonra Yetişen Yıldırım'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek anı tabağı verdi. Ardından Yıldırım, gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.