MKÜ DE ÖĞRENCİLER BİRBİRİNE GİRDİ

Antakya'da karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında çıkan olaylarda 12 kişi gözaltına alındı. PKK propagandasına dönüşen gösteride Türk bayrağı yakıldığı iddiası ortamı gerdi. 
MKÜ DE ÖĞRENCİLER BİRBİRİNE GİRDİ
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Alahan Kampüsüne yakın bir noktada bulunan İnci Sitesi'nde 2 gündür devam eden gerginlik sürüyor. Üniversite'ye en yakın noktada bulunan İnci Sitesi önünde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan arbede de 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların üzerinde biri kama olmak üzere 2 kesici alet ele geçirildi.İnci Sitesi önünde bekleyen bir grup gencin İstiklal Marşı'nı okuyarak başlattıkları protesto gösterisi sonrasında grup dağılmayınca devreye olay yerine gelen Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Başoğlu girdi. 'Dağılın' uyarısına farklı noktalarda buluşarak karşılık vermeyen öğrencilere müdahale yapıldı.
Müdahalenin ardından ara sokaklara kaçan gruptakiler daha sonra toplanarak birbirlerine taş ve sopalarla saldırmak istedi. Bu arada bir grup site yakınlarındaki boş arazide bulunan çöpleri ateşe verdi.
Güvenlik güçlerinin biber gazıyla müdahale ettiği grup arasından 12 kişi gözaltına alındı. Site ve çevresindeki güvenliği askerlere ek olarak Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Çevik Kuvvet sağlamaya çalışıyor.

Yapılan müdahalenin ardından karşıt görüşlü öğrenciler dağılırken bölgedeki güvenlik önlemleri de arttırıldı.