MKÜ DE RESİM SERGİSİ

Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi  Bölümü III. Sınıf öğrencileri bir yıllık atölye çalışmalarını açtıkları Resim Sergisiyle sanatseverlerle buluşturdu.
MKÜ DE RESİM SERGİSİ
Eğitim Fakültesi koridorlarında açılan ve 34 öğrencinin resimlerinin yer aldığı sergiye Mustafa Kemal Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli akademisyenler, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.Sergi açılışında konuşan Mustafa Kemal Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif aktivitelerinin yanı sıra temel bilimler alanındaki verdiği eğitimlerle gün geçtikçe bölgemizde ve ülkemizde bir marka haline dönüştüğünü söyledi. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin sanat alanında da bölgede söz sahibi olmasını en büyük dileği olarak belirten Rektör Güder, “Ülkemiz sağlamış olduğu siyasi istikrara bağlı olarak ciddi bir ekonomik gelişme kaydetmektedir. Bu ekonomik gelişme ise gerek bölgesinde gerekse tüm Avrupa’da takdirle izlenmekte. Ancak sadece maddi varlıklar, maddi zenginlikler insanın bugünden yarına olan hayatını o hayata anlam ve değer katan unsurları tek başına oluşturmakta yeterli değil.
 
 Maddi varlıkların yanında manevi güzelliklerin sanatsal ve estetik değerlerin ve buna bağlı anlayışların da zenginleştirilmesi, geliştirilmesi gerekir” dedi. Maddi varlıkların çalışılarak elde edildiğini ve bir süre sonra amaç olmaktan çıkarak insana mutluluk veren birer araç olduğunu söyleyen Rektör Güder, insanın mutluluğunun ve ülkenin müreffeh bir düzeye ulaşmasının sanatsal ve estetik düşüncenin insan ruhuna hakim olmasıyla mümkün olacağını ifade etti.Resim sergisinin süreciyle ilgili bilgilendirmede bulunan Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Abdurrahman Eren serginin amacını “Fakültemizde yetiştirdiğimiz, geleceğin resim öğretmeni adaylarının mesleklerini estetik hassasiyet ve farkındalık içerisinde donanımlı hale getirebilmelerinin yanı sıra sanatçılık yönlerinin gelişmesine de katkıda bulunmak için bu sergiyi düzenledik” sözleriyle özetledi.Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin açtığı Resim Sergisi 24 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilir.
MKÜ DE RESİM SERGİSİ haberi 22 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  67715 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle