MKÜ DEN YAŞAM BOYU ÖĞRETİM

Mustafa Kemal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından 2014’ün ilk eğitim semineri Atatürk Konferans Salonu’nda idari personelin katılımıyla gerçekleşti.

MKÜ DEN YAŞAM BOYU ÖĞRETİM
10 Şubat ve 17 Şubat tarihlerinde verilmesi planlanan hizmet içi eğitimlerin ilk oturumuna katılan MKÜ rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, burada yaptığı konuşmada hizmetiçi eğitimlerle ulaşmak istedikleri hedeflere vurgu yaptı. Üniversite üst yönetimi olarak kurumsal iletişimin önemine inandıklarını dile getiren Rektör Güder, bu yönde yürüttükleri hizmetiçi eğitimlerle ve uygulamalarla bunun teminat altına alınması yönünde gayret gösterdiklerini ifade etti. Bu gayretin akademik ve idari paydaşlar tarafından da fark edildiğini söyleyen Rektör Güder, bu farkındalıkla beraber yürütecekleri iletişim dinamikleriyle kurumsal iletişim dilinin yerleştirilmesini arzu ettikleri belirtti.Bu kapsamda 2014 yılının ilk hizmetiçi eğitim faaliyetini gerçekleştiriyor olmalarının kendileri için son derece büyük önem arz ettiğini kaydeden Rektör Güder, konuşmasını son üç yıldır verdikleri hizmetiçi eğim saatleri hakkındaki bilgilerle sürdürdü. Geçtiğimiz yıllarda 2011’den 2014 yılı başına kadar geçen sürelerde akademik üyelerin dışında idari paydaşlara yönelik yoğun bir eğitim faaliyeti yürüttüklerini ifade eden Rektör Güder,  yürütülen bu hizmetiçi eğitim çalışmalarında; hizmetiçi eğitim olarak 552 saat, kuruma yeni başlayan aday memur eğitimlerinde de 426 saat olmak üzere toplamda 978 saatlik bir eğitimi idari personele verdiklerini aktardı.Bu eğitim programlarının sadece kendi paydaşlarıyla sınırlı olmadığını dile getiren Rektör Güder, Hatay Valiliği müdürlüklerine, özel kalemlerine ve çalışanlarına da benzer şekilde eğitim verdiklerini hatırlattı.
 
Hatay İl Müftülüğü, TÜİK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürlüğü ve daha 10’un üzerindeki İl Müdürlüğü çalışanlarına da benzer şekilde son iki yıl içerisinde hizmetiçi eğitim vermeye başladıklarını aktaran Rektör Güder, özellikle geçen yıl bu sayının artmaya başladığını belirtti.Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tüm bu eğitim çalışmalarıyla birlikte Mustafa Kemal Üniversitesi’nin sadece öğrencilere değil kendi içerisindeki mensuplarına, akademisyenlerine ve il düzeyindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına hatta Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) üzerinden sivil vatandaşlara da eğitim veren yani yaşam boyu öğretimi odağına alan bir eğitim kurumu olma hüviyetini tescil ettiğini kaydetti. RektörGüder’in konuşmasının ardından program, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Serhat Akın’ın idari personele yönelik verdiği “Etkin İletişim” konulu eğitim semineriyle devam etti. MKÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemil Serhat Akın’ın verdiği ve personelin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağı hizmetiçi eğitim seminerinde, kurum içi iletişimde personelin karşılaştığı sorunların çözümü ve etkili iletişim konusunda yapılması gerekenlerden söz edildi.
MKÜ DEN YAŞAM BOYU ÖĞRETİM haberi 11 Şubat 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  19335 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle