MKÜ Güney Kore'de Temsil Edildi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)'nden temsilciler, Güney Kore Daegu Haany Üniversitesi tarafından düzenlenen Kore Kültür Haftası'na katıldı.
MKÜ Güney Kore'de Temsil Edildi
 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)'nden temsilciler, Güney Kore Daegu Haany Üniversitesi tarafından düzenlenen Kore Kültür Haftası'na katıldı. Ziyaretin daha önce MKÜ ile Daegu Haany Üniversitesi arasında imzalanan ikili anlaşma kapsamında, hem kültürler arası etkileşimi arttırmak hem de iki üniversite arasında akademik işbirliğini geliştirmek için yapıldığı belirtildi.Açılış programında misafirleri kabul eden Daegu Haany Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Joonkoo Lee, daha önce MKÜ'ye yaptığı ziyaretten ve gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Reyhanlı'daki terör saldırıları sebebiyle taziyelerini iletti.
 
Etkinliklere Türkiye'yi ve MKÜ'yü temsilen Fizik Ana Bilim Dalı doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi Fatih Bayansal ile Biyoloji Ana Bilim Dalı doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi Faruk Karahan katıldı. Hafta kapsamında katılımcılara Kore dili ve kültürüyle ilgili bilgiler aktarılırken Güney Kore kültüründe önemli yeri olan tarihî mekânlar gezdirildi. Katılımcılar da kendi ülkelerini, kültürlerini ve üniversitelerini tanıtma imkanı buldu.
MKÜ Güney Kore'de Temsil Edildi haberi 27 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  48050 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle