MKÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ETLİ PİDE ŞENLİĞİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mühendislik Fakültesi'nde ikincisi düzenlenen ''Etli Pide Şenliği''ne büyük ilgi gösterildi.
MKÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ETLİ PİDE ŞENLİĞİ
  Fakülte önünde gerçekleştirilen ikinci pide şenliği, fakültenin akademik, idari personeli ile geleceğin mühendis aday öğrencileri buluşturdu.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, birbirine kenetlenmiş bir üniversitenin, aydınlık geleceği güçlendirdiğini belirterek, Bu ülkenin yarınlarının aydınlık olduğunu söyledi.
 
 

     Komşu ülkelerde yaşanan olayları da anımsatan Rektör Güder, ''Komşu ülkelerde yaşanan istikrarsızlık havasının aksine, ülkemizde, atalarımızın temelini attığı Cumhuriyetimiz ile biz yarınlara güçlü şekilde bakabiliyoruz. Biz sağlam bir düzen kurmasaydık, belki de yarınlara şüphe ile bakma endişesini yaşayacaktık'' dedi.
     Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu ise, ikincisini gerçekleştirdikleri Etli Pide Şenliğini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
     Baltacıoğlu, vize sınavları öncesinde öğrencilere moral vermek istediklerini vurguladı.
     İskenderun MYO Halk Oyunları ekibinin gösteri sunduğu ve katılımcılara etli pide dağıtıldığı etkinliğe, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve diğer yetkililer katıldı.