MKÜ REFERANS FİKİRLER PLATFORMU

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, hedeflerinin akademik çalışmalarla ilk 10 üniversite arasına girmek olduğunu belirtti.
MKÜ REFERANS FİKİRLER PLATFORMU
  Güder, MKÜ Tayfur Sökmen Yerleşkesi, Veteriner Fakültesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen Referans Fikirler Platformu (RFP) Çalıştayı'nın açılışında yaptığı konuşmada, MKÜ üst yönetim kadrosunun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle, katılımcıların doğrudan fikirlerine başvurularak yeni yönetim stratejilerinin belirlenmesinin amaçlandığını söyledi.
     Çalıştayın, bilgi, fikir ve tecrübelerden yararlanılarak bilimsel ve katılımcı bir planın ortaya çıkması adına önemli olduğunu ifade eden Güder, hedeflerinin MKÜ'yü akademik çalışmalarla ilk 10 üniversite arasına girmesini sağlamak olduğunu kaydetti.
 
                    
     Çalıştayla öğretim üyelerinin eğitim-öğretim, araştırma geliştirme, topluma hizmet uygulamaları ve ar-ge alt yapısının iyileştirilmesi adına önemli olduğunu vurgulayan Güder, etkinlikte, akademik ve bilimsel yayınlarda kalitenin arttırılması için alınması gereken tedbirler ve yapılabilecek çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulacağını belirtti.
     Çalıştay Koordinatörü Araştırma Görevlisi Ahmet Şahin Akbulut da, etkinlikte, yüksek öğretimde kalite arttırımı, değişim programları, bilimsel araştırma kaynakları ile üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi gibi konularda katılımcıların fikirlerinin alınacağını söyledi.
     Çalıştadan elde edilecek fikirlerin, bilgilerin oluşturulması, geliştirilmesi ve tespit edilecek sorunlara çözüm önerileri üretilmesi çalışmalarını kapsayacağını belirten Akbulut, etkinliğin her gün farklı grupların katılımıyla 3 Haziran Cuma gününe kadar süreceğini kaydetti.