MKÜ Rektörü CANDA

MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA: -''SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE ''PERKUTAN NEFROLİTOTOMİ'' YÖNTEMİ İLE BÖBREK AMELİYATLARI BAŞARIYLA YAPILIYOR''

MKÜ Rektörü CANDA
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ''Perkutan Nefrolitotomi'' yöntemi ile böbrek ameliyatlarının başarıyla yapıldığını bildirdi.
     Canda, yaptığı yazılı açıklamada, hastanede kullanılmaya başlayan Perkutan Nefrolitotominin açık cerrahi yöntemlerine göre pek çok avantaj taşıdığını belirtti.
     Uygulamayla hastanın sırt bölgesine açılan 1 santimlik kesi ile böbrek içine özel bir endoskop yerleştirildiğini belirten Canda, şöyle devam etti:
     ''Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Perkutan Nefrolitotomi yöntemi ile böbrek ameliyatlarının başarı ile yapılıyor. Hastalar 24 saat sonra ayağa kalkıp, en fazla 15 gün içerisinde işlerine geri dönmektedirler. İyileşme süresi 10 ile 15 gün arasında değişir. Hastanemiz Üroloji Polikliniğinde aylık bin hasta muayene edilmekte, aylık 25 büyük, 15 orta, 20 küçük ameliyat olmak üzere ortalama 60 ameliyat yapılmaktadır. Kliniğimizde 3 profesör, 1 doçent, 4 yardımcı doçent olmak üzere 8 öğretim üyesi bulunmaktadır.''
MKÜ Rektörü CANDA haberi 16 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  115060 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle