MKÜ Rektörü Güder öğretim üyeleriyle buluştu.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tıp fakültesi öğretim üyeleriyle sorun ve isteklerin tartışıldığı toplantıda bir araya geldi.
MKÜ Rektörü Güder öğretim üyeleriyle buluştu.
 Güder, öğretim üyeleriyle yaptığı toplantıda, 10 Kasım 1992'de çeşitli akademik ve idari kadrolarda çalışan akademisyenlerin ve idari personelin katkısıyla bugünlere gelen MKÜ'nün, bulunduğu noktada, sahip olduğu imkanları fiziksel anlamda geliştirmek, yetiştirilmeye çalışılan öğrencileri bilimsel anlamda eğitmek ve lisansüstü araştırmalar yapmak gibi önemli gayretleri olduğunu söyledi.
     Üniversite içinde personelin düşüncelerini serbestçe ifade etmeleri konusunda sözlerini söylemekten alıkoymayacakları bir ortama taşımanın araştırmasını yapmaya çalıştıklarını anlatan Güder, bu anlamda geçen yıl 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında 450 öğretim üyesinin katılımıyla ''Referans Fikirler'' platformunu hayata geçirdiklerini, bu etkinliğin üniversite için önemli bir ışık olduğunu ifade etti.
     Güder, bu doğrultuda Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezinin yönetmeliğini yeniden elden geçirdiklerini, Cemil Meriç Araştırma ve Uygulama Merkezi, Deneysel Araştırmalar Merkezi ile üniversiteye ait önlisans ve lisans sınav yönetmeliğini hazırladıklarını dile getirdi.
     Toplantı, Güder'in konuşmasının ardından öğretim elemanlarının sorun ve isteklerini aktarmasıyla son buldu.
     Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Prof. Dr. Ali Koç, Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli, Prof. Dr. Mehmet Fatih Can ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.