MKÜ Rektörü Güder'den Reyhanlı ya Ziyaret

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi makamında ziyaret etti.
MKÜ Rektörü Güder'den Reyhanlı ya Ziyaret
Güder ziyarette yaptığı konuşmada, Reyhanlı Meslek Yüksekokulu'nun kurulması konusundaki gayretleri, birlik ve beraberlik içerisinde kendileriyle ortak hareket etmelerinden dolayı Başkan Şanverdi'ye teşekkür etti.
     Reyhanlı'nın eğitimde hak ettiği yeri alabilmesinin önemine dikkati çeken Güder, ilçenin Teknokent olabilmesi için rektörlük olarak üzerlerine düşeni imkanlar doğrultusunda yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
     Başkan Şanverdi ise, Güder'in Rektörlük görevine geldiği günden itibaren yaptığı çalışmalarını takip ettiğini ve yapılanların takdire değer olduğunu kaydetti.

     MKÜ'nün, Hatay'ın değişen ve değiştiren çehresi olarak Rektör Güder'le bilim ve hoşgörünün adresi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Şanverdi, Reyhanlı Meslek Yüksekokulu, başka bir okulun içerisinde zor koşullarda gerçekleşen eğitim-öğretim hizmetlerinden dolayı yeni bir bina yapıldığını ve okulun şu anda aktif olarak hizmet verdiğini ifade etti.
     Konuşmaların ardından Rektör Güder, Reyhanlı Belediye Başkanı Şanverdi'ye üniversitenin hazırlamış olduğu hediyeyi sundu.

     Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de, kendisini ziyaret eden Güder'e tablo hediye etti.
     Rektör Güder, ziyaretten sonra Reyhanlı Meslek Yüksekokulu'nu gezerek bazı incelemelerde bulundu, eksiklerin tespiti ve okulun fiziki durumu hakkında Reyhanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Can'dan bilgi aldı.