MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA: -''SPOR KOMPLEKSİ 7 MİLYON TL'YE MAL OLACAK''

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, Hatay'ın en büyük spor salonu ''Spor Kompleksi''nin 7 milyon dolara mal olacağını bildirdi.  
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA: -''SPOR KOMPLEKSİ 7 MİLYON TL'YE MAL OLACAK''
Canda, spor kompleksi inşaatında incelemelerde bulunarak, toplam 6 bin 300 metrekare alan ile alanında Hatay'ın en büyüğü olacak tesis için kaynağın 4 milyon liralık bölümünün öz kaynaklarından, 3 milyon lirasının ise Devlet Planlama Teşkilatı tarafından sağlandığını söyledi.
     Yüklenici firma yetkililerinden inşaatın son çalışmaları hakkında bilgi alan Canda, şöyle devam etti:
     ''Bu yıl içerisinde başlattığımız önemli yatırımlardan birisi de spor kompleksidir. İhale tarihinden sonra yaklaşık 8 ayda bitirilen ve çelik konstrüksiyon olan bu salon uluslararası düzeyde toplantılar, törenler, voleybol, hentbol, judo, aba güreşi gibi birçok spor dallarına hizmet edecek kapasitede.
     Spor salonu içerisinde protokol, basın, engelli oturma yerleri, soyunma odaları, hakem odası, sağlık odası bölümleri de bulunmakta. Daha önce yapmış olduğumuz 8 ayda bitirilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binası, cimnastik salonu ile burada bulunan yüzme havuzu, futbol sahası, tenis kortları ve yüzme havuzuyla tamamen spor kompleksi konumuna gelmiştir.''
     Canda, ayrıca, Reyhanlı Meslek Yüksekokulunun da 1,5 milyon TL'ye ihale edildiğini belirterek, çelik konstrüksiyon olarak yapılan binanın önümüzdeki ay biteceğini, Harbiye Meslek Yüksekokulunun da iş adamları ve Harbiye Belediye Başkanının destekleriyle sağlanan binaya taşındığını kaydetti.