MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER SURİYE DOSTLUK DERNEGİNDEN ZİYARET

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Ankara Suriye Dostluk Derneği Başkanı Kadriye Esra Aygün ve Başkan Yardımcısı Mehmet Aydın'ı makamında kabul etti
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER SURİYE DOSTLUK DERNEGİNDEN ZİYARET
Güder, ziyarette yaptığı konuşmada derneğin dostluk üzerine kurulmuş olmasının başlı başına bir güzellik olduğunu belirtti.
     Derneğin, Suriye ile Türkiye'deki birbirine kardeş olan iki halkın buluşması, kaynaşması ve birbiriyle dostluk içerisinde komşuluğunu sürdürmesi adına önemli katkı sağlayacaklarını ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Her iki ülke başbakanının da katılımıyla temelleri atılmış olan Türkiye-Suriye dostluk barajından sonra, Türkiye Suriye Dostluk Derneği'nin başta üniversitemiz olmak üzere valilik ve belediyelerle işbirliği ilişkilerin gelişmesi adına önemli katkı sağlayacak. Amacımız iki ülke arasındaki dostluğun pekiştirilmesini sağlamak. Dilerim ve isterim ki Suriye'nin de kendi içerisindeki iç karışıklığı bir an önce barışla çözümlenir.''.
     Dernek hakkında bilgiler veren Aygün de Gaziantep ve Ankara'da çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ağustos ayında da Antakya'da programlar yapacaklarını belirtti.