MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'DEN HATAY TABİP ODASINA ZİYARET

 - Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap ve yönetim kurulunu ziyaret etti.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'DEN HATAY TABİP ODASINA ZİYARET
  Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, üniversite olarak sağlığa verdikleri öneme değindi.
     Hatay halkına daha iyi hizmet etmek adına üniversite hastanesine gerek altyapı gerekse donanım bakımından önemli yatırımlar yaptıklarını, bu yatırımların artarak devam edeceğini ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Kurumlar ve kuruluşlar arası koordinasyonun ve görüş alışverişi çok önemli. Hatay'a ve Türkiye'ye daha iyi hizmet etmenin yolu buradan geçiyor.
     Daha iyi hizmet etmenin ortak nokta olarak belirlenmesi ve farklı görüşlerin ve değişik anlayışların bu noktada birleşmesi gerekiyor.
     14 Mart Tıp Bayramının gerek sağlık çalışanlarının problemlerinin ele alındığı, gerekse hastaların sıkıntılarının tartışıldığı panel, sempozyum gibi faaliyetlerle de değerlendirilmesi lazım.''
     Matkap ta, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları arasında iyi ilişkilerin, görüş alışverişinin önemine değindi ve 14 Mart Tıp Bayramının sağlıkla ilgili her türlü problemin dile getirilmesi ve tartışılması için bir fırsat olduğunu vurguladı.