MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'DEN MEDYA MENSUPLARINA İFTAR

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, proje, hizmet, başarı ve tüm faaliyetleri kamuoyuna yansıtan basının katkılarını asla inkar edemeyeceklerini söyledi.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'DEN MEDYA MENSUPLARINA İFTAR
Güder, Tayfur Sökmen Yerleşkesi, havuz başında Antakya ve İskenderun'da görev yapan medya mensuplarına verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, son yıllarda toplumun sağlıklı bilgi edinmesinde, üniversitenin tüm faaliyetlerinin duyurulmasında kentte görev yapan gazetecilerin önemli katkılarının bulunduğunu kaydetti.
     9 aydır görevde olduğunu, bu zaman için de MKÜ'nün altyapı, üstyapı ve diğer eksiklerini tamamlamaya, yeni bölümler açmaya çaba gösterdiklerini ifade eden Güder, şöyle devam etti:
 
  
     ''Proje, hizmet, başarı ve tüm faaliyetlerimizi kamuoyuna yansıtan basının katkılarını asla inkar edemeyiz. Özellikle bölgeye hitap eden Tıp Fakültesi Hastanesi'nin tanıtılmasında, eğitim-öğretim sezonu açılışında, bayram ve milli ve önemli günlerde, öğrencilerin mezuniyetlerinde basının katkılarını inkar edemeyiz. Elimizden geldiğince basınla ilişkileri her alanda geliştireceğiz. Fırsat oldukça onların bürolarını ziyaret edeceğiz. Gazetecilere 24 saat kapılarımızı açarak faaliyetlerimizi paylaşacağız. Bu nedenle bilim ve eğitimi basın mensuplarına emanet ediyoruz.''
    
     -''HUKUK FAKÜLTESİ KURMA GİRİŞİMLERİ''-
    
     Rektör Güder, İskenderun'da ''Hukuk Fakültesi'' kurma girişimleri bulunduğunu belirterek, hayırsever işadamları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bölge milletvekillerinin desteğini beklediklerini söyledi.
 

     Hatay'da rüzgarın Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade eden Güder, ''6 megavat gücünde rüzgar santrali kuracağız. Kendi harcadığımız elektriğin büyük bölümünü buradan temin edeceğiz'' dedi.
     Çok kapsamlı ''Bilim, Sanat, Kongre ve Konferans Merkezi'' yapacaklarını belirten Güder, şunları kaydetti:
     ''Kampüs içerisinde Turizm Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde, cep sineması, cep tiyatrosu, yerli ve yabancı turist ve bilim adamlarının konaklayacağı çağdaş otel ve yerli, yabancı bilimsel kitaplarının satılacağı mekanlar oluşturacağız. İskenderun'da Barbaros Hayrettin Denizcilik ve Petro-kimya bölümü ile Dörtyol'da demirçelik sektörüne ara elaman yetiştirmek için teknoloji ve metalurji bölümleri, Altınözü'nde bulunan zeytin gen bahçesini geliştireceğiz. İhracatçılar için zeytin ve defne yağı ile yaş sebze ve meyve için araştırma laboratuvarı kuracağız.''
     Samandağ'da bulunan Barikan Tesisleri'nin MKÜ'ye devredileceğini belirten Güder, buraya su sporları merkezi yapacaklarını, ayrıca olimpiyat sporcusu milli okçu Gülbin Su'yu transfer ettiklerini, eskrimin yanı sıra diğer branşlar da faaliyet göstereceklerini, yüzme havuzun üzerini kapatarak 12 ay yararlanılmasının sağlanacağını da sözlerine ekledi.
     Etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Yakup Bulut, Rektör Danışmanları, Doç. Dr. Ercüment Saruhan, Abdurrahman Eren katıldılar.