MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'E ZİYARET

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dursun Koçer'i makamında kabul etti.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'E ZİYARET
 Güder, MKÜ, Antakya Belediyesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği ''Büyük aşıklar'' belgesel filminin gala gösterimi için kente gelen Koçer ve beraberindekilerin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.
     Milli kültürün yerinin tespiti, korunması, yaşatılması ve genç nesillere aktarılması adına sinemanın çok önemli bir işlevinin olduğunu ifade eden Güder, bu gücün hem bir eğlence hem de eğitici ve öğretici yönünün olmasının sinemayı avantajlı hale getirdiğini belirtti.
 

     Güder, yapılan belgesel filmin kentin, kültürel meslek yaşantısının tanıtılması adına önemli katkı sağlayacağını kaydetti.
     Koçer de, 2005 yılından bu yana Türkiye'nin birçok yerinde öğrencileriyle birlikte kısa film ve belgeseller çektiklerini belirtti.
     Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, filmler yaparak sinema okulları açtıklarını ifade eden Koçer, öğrencilerin yaptıkları çalışmalarla bu yıl 20'ye yakın ödül aldığını kaydetti.