MKÜ'de alt yapı ve çevre düzenlemesi

 Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) öğrencilerin ve akademisyenlerin ihtiyaç duydukları fiziki tesisleri ile alt yapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları hız kesmeden devam ettiği belirtildi.
MKÜ'de alt yapı ve çevre düzenlemesi
MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yanında ek derslik binası yapılması planlandığı, gelecek eğitim- öğretim yılının başına kadar tamamlanması planlanan binanın temel kazısına başlandığı bildirildi.
     Ek derslik bina inşaatı yanında üniversitede peyzaj çalışmaları yapılacak olan alanlarda tüm taşların toplandığı, dereler ıslah edildiği, bu anlamda mevcut olan alt yapıya ek olarak Alahan Köyü'nden inen derenin fazla taşkın suyunu almak için ''v ve u'' şeklinde kanalların yapımına da başladığı kaydedildi.

     MKÜ'nün çehresinde yürütülen değişimlerden bir tanesi de üniversitenin dışa bakan yüzü olan dış duvarlarını güzelleştirme çalışmasının ise duvarlarda 50 santimlik bir kırma gerçekleştikten sonra 1 metrelik bir yükseltme yapılacağı ve duvarın üzerine 1.70'lik bir ferforje, duvarın yüzüne andezit kaplama yapılarak üniversitenin köyden ve karşısındaki fiziki tesislerden ayrılığını açıkça ortaya koymak istendiği belirtildi