MKÜ'de devir teslim töreni.

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu ve Fen Bilimleri Enstitüsün müdürlüklerinde devir teslim töreni yapıldı.
MKÜ'de devir teslim töreni.
 MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, yönetim kurulu kararıyla, Antakya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr Hüseyin Korkmaz'ın yerine Doç. Dr. Ercüment Osman Sarıhan'ın, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli'nin yerine de Prof. Dr. İlhan Üremiş'in atandığı kaydedildi.
     Antakya Meslek Yüksekokulunda gerçekleşen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Doç. Dr. Korkmaz'ın bir yıllık çalışma süresini tamamlamasının ardından, rektörlüğün genel sekreterlik görevine getirildiğini belirtti.
     Bir yıl içerisinde, çok sayıda öğrenciye sahip oldukları bilgi ve birikimi aktaran öğretim üyelerinin, bulundukları noktadan bir adım daha ilerideki noktaya taşınmasını amaçladıklarını belirten Güder, öğrencileri daha bilgili, olaylara daha mesleki bilgi ve tecrübeyle, serinkanlı yaklaşacak, doğru değerlendirmeler yapacak ve kendilerinin bilgilerine ihtiyaç duyulduğunda da daha iyi derecede hizmet edecek gençler haline getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
     Güder, üniversitenin son 14 ayda kurumsallaşması ve kaliteli bir yönetim anlayışının en önemli unsurlarından birisi olan kurum kültürünün oluşturulması, geliştirilmesi, yaşatılması ve devredilmesi yönteminde, birtakım uygulamaları hayata geçirip kurumsallaştırmak için çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi.
     Fen Bilimleri Enstitüsünün sahip olduğu 27 anabilim dalı ile üniversitede çok önemli hizmetler verdiğini anlatan Güder, bu önemli ve zorlu hizmette 2012 yılı içerisindeki kurumsal politikaya uygun bir şekilde yerine getirilmesine ve sürdürülmesine ilişkin uygulamalara kaynaklık edecek birtakım prensiplerin konulması seklinde standartlara gidilmesi gerektiğini kaydetti.
     Prof. Dr. Gözübenli ise birlikte çalıştığı süre içerisinde katkılarıyla destek olan müdür yardımcılarına teşekkür ederek, kendisinden sonra göreve başlayacak olan Prof. Dr. Üremiş'e yeni görevinde başarı diledi.
MKÜ'de devir teslim töreni. haberi 14 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  125750 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle